zmiana wysokości soczewki w oprawie

Marki opraw okularowych, opinie optyków użytkowników. Porównanie ceny i jakości.

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez Kara90 » 27 mar 2012, o 11:20

Dawajcie na klaty :D
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez LEMUR » 27 mar 2012, o 11:23

Kara90 napisał(a):Dawajcie na klaty :D


Obrazek
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez IGOR » 27 mar 2012, o 11:39

noe no porazka- rozpisalem sie i mnie wywalilo z tego forum ;/

tak czy inaczej widze ze bardziej skupiliscie sie na dyskusji o oprawach a nie soczewkach ale ok...
chce tylko zaznaczyc ze nie jestem jakis ograniczony i mialem /mam na mysli oprawe, w ktorej soczewke od spodu podtrzymuje zylka, bez zbednych bajerów- prosta oprawa.

prosze mi jeszcze powiedziec czy moge miec 100% pewnosci ze wszelkie pomiary do progresow beda wykonane prawidlowo jesli docelowo soczewki beda mialy zmieniona wysokosc?
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez dzika » 27 mar 2012, o 11:42

Widzę że coraz bardziej robi się ciekawie na tym forum :D
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez LEMUR » 27 mar 2012, o 11:51

IGOR napisał(a):tak czy inaczej widze ze bardziej skupiliscie sie na dyskusji o oprawach a nie soczewkach ale ok...
chce tylko zaznaczyc ze nie jestem jakis ograniczony i mialem /mam na mysli oprawe, w ktorej soczewke od spodu podtrzymuje zylka, bez zbednych bajerów- prosta oprawa.

Nikt Ci nie napisal, ze jestes ograniczony ;) to my z zezem sobie "komplementujemy"

a odpowiedz uzyskales. Jezeli oprawa umozliwia - to przeciez oczywiste ze tak, a tym samym odpowiedz dotyczy soczewek bo to ich zmiany dotyczy tak naprawde.
Jezeli oprawy nie ma u dolu, i optyk "potrafi" to jest to do zrobienia, jezeli oprawa od dolu ma zylke i optyk robi problem - zmien!
Ja tylko wskazalem, ze oprawa na zylke, to nie tylko taka, ktora nie ma dolu - to sposob montazu soczewek.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez Kara90 » 27 mar 2012, o 12:11

Lemur ma chyba gorszy dzień bo skoro widać ze Igor trochę ogarnia na czym polega montaż i ogólnie soczewki okularowe progresywne to raczej nie pyta się czy ktoś mu wydłuży puste pola po boku tylko raczej soczewkę tak aby zmieścił się odpowiedni kanał tej progresji czy raczej mówiąc bardziej specjalistycznie strefa... Czasem można ugryźć się w język i zastanowić się zanim komuś się ubliży bo to często zbędna forma zachowania. Można to było spokojnie napisać bardziej subtelnie. ( dla ścisłości chodziło mi o komentarz po wpisie ZEZa)
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez zez_ukryty » 27 mar 2012, o 12:16

LEMUR napisał(a):zylka to sposob montazu soczewki a nie jak wyglada oprawa, trzeba wogole nie miec mozgu, aby jako fachowiec uwazac, ze kazda zylke da sie poglebic.

A zwlaszcza osoby, ktore doradzaja powinni dostrzec kazda strone tematu a nie ujednolicac do tego co mysli klient, skad wiesz co akurat mysli?


Gdzie ja napisałem, że każdą żyłkę da się pogłębić :D . Też jako osoba, która doradza dostrzegam każdą stronę tematu i często sprowadzam moje myśli do tego co może myśleć klient i jeżeli moje przypuszczenia się potwierdzą to w kulturalny i wręcz iście królewski sposób informuję go, że jest to niemożliwe bądź możliwe :P .


IGOR napisał(a):prosze mi jeszcze powiedziec czy moge miec 100% pewnosci ze wszelkie pomiary do progresow beda wykonane prawidlowo jesli docelowo soczewki beda mialy zmieniona wysokosc?


Tak, wszystkie pomiary będą ok. Wyciągany jest sam dół oprawy, położenie źrenicy się nie zmienia.

Lemur :* , na zgodę. My tu z Lemurem się kochamy wręcz, jego słowa mnie nie bolą ^^. Zresztą tu wszyscy się kochają :D Jak bracia i siostry (Karolino <3) Normalnie forumowe walentynki :P .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez LEMUR » 27 mar 2012, o 12:25

Kara90 napisał(a):Czasem można ugryźć się w język i zastanowić się zanim komuś się ubliży bo to często zbędna forma zachowania.

zacytuj gdzie ublizylem? "wskaz mnie to palcem" Jak juz to wymienilem "komplementy" z ZEZEM a nie autorem pytania.

Zez - alez przeciez ja sie nie gniewam, ale :* przyjmuje na klate :P
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez seba » 27 mar 2012, o 16:07

"Kto się czubi ten się lubi" :D i lepiej się nie wtrącać we wzajemne komplementowanie kolegów, bo oni i tak przybiją sobie piątkę i dojdą do wspólnego wniosku :lol:
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez optyczka OLA » 27 mar 2012, o 16:24

A tak swoją drogą nie znam optyka ktory by nie umiał wydłużyc soczewki w oprawie żyłkowej (żyłka od dołu oczywiście ;)
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do OPRAWY OKULAROWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości