zmiana wysokości soczewki w oprawie

Marki opraw okularowych, opinie optyków użytkowników. Porównanie ceny i jakości.

zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez IGOR » 26 mar 2012, o 12:48

witam,

mam pytanie odnośnie opraw żyłkowych- czy problemem jest powiekszenie wysokości soczewek w oprawie w taki sposób by byla mozliwosc montazu soczewek progresywnych?
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez zez_ukryty » 26 mar 2012, o 12:57

Można wydłużyć kształt.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez LEMUR » 26 mar 2012, o 13:41

wszystko zalezne gdzie jest zylka... oprawa "zylkowa" jest rowniez ta, ktora nie posiada oprawki przyskroniowo. Ogolnie chodzi o montaz

Jezeli u dolu nie posiada oprawki i samo "wykonczenie" na to pozwala - to mozna ja poglebic, ale nie duzo, gdyz zbyt duze poglebienie spowoduje utrate estetyki danej oprawki.

ps. problem bedzie tam, gdzie optyk nie posiada automatu pozwalajacego na zmiane ksztaltu - jezeli oprawa na to pozwala ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez zez_ukryty » 26 mar 2012, o 14:23

LEMUR napisał(a):wszystko zalezne gdzie jest zylka... oprawa "zylkowa" jest rowniez ta, ktora nie posiada oprawki przyskroniowo. Ogolnie chodzi o montaz


powiększenie wysokości soczewek - jak w pytaniu

LEMUR napisał(a):Jezeli u dolu nie posiada oprawki i samo "wykonczenie" na to pozwala - to mozna ja poglebic, ale nie duzo, gdyz zbyt duze poglebienie spowoduje utrate estetyki danej oprawki.

ps. problem bedzie tam, gdzie optyk nie posiada automatu pozwalajacego na zmiane ksztaltu - jezeli oprawa na to pozwala ;)


szablon, nożyczki pilnik w dłoń, tektura i długopis
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez Kara90 » 26 mar 2012, o 16:37

Tak mi się wydaje że spokojnie z 5mm można opuścić ;) no ale wiadomo wszystko zależy od kształtu oprawy. Jak powiedział Zez można zrobić sobie samemu szablon i zobaczyć czy estetyka się nie pogorszy.
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez optyk.F » 26 mar 2012, o 17:53

Zezie kto ma taką maszynę jeszcze z szablonami to może się w to pobawić jest to czasochłonne ,ja obecnie pracuje na Mr.Blue i wydłużenie soczewki zajmuje mi minutkę :) Klient sam decyduje ile wydłużyć soczewkę oczywiście nie przesadzając .Przy soczewkach progresywnych czasami jest to konieczne.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez zez_ukryty » 26 mar 2012, o 18:07

No to na bogato. Ja pracuję na całkowiem nowym sprzęcie i jeszcze mam uchwyt na montaż szablonu na skanerze. Zresztą szablon to obrys zewnętrzny, tak jak demolens oprawy więc nie wiem w czym problem.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez LEMUR » 27 mar 2012, o 00:37

zez_ukryty napisał(a):powiększenie wysokości soczewek - jak w pytaniu

jasne, to tez zylka i poglebisz?
Obrazek
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez zez_ukryty » 27 mar 2012, o 10:57

LEMUR napisał(a):
zez_ukryty napisał(a):powiększenie wysokości soczewek - jak w pytaniu

jasne, to tez zylka i poglebisz?
Obrazek


Obrazek

ObrazekObrazek

Na głupie pytania, głupie odpowiedzi ;d . Ten Nordik to dla 80% ludzi pełna oprawa bo ma dół . A żyłka, to żyłka, bez dołu. Zresztą trzeba mieć mózg w lodówce, żeby uważać, że coś co jest ograniczone, obudowane można było powiększyć w prosty sposób.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez LEMUR » 27 mar 2012, o 11:13

zylka to sposob montazu soczewki a nie jak wyglada oprawa, trzeba wogole nie miec mozgu, aby jako fachowiec uwazac, ze kazda zylke da sie poglebic.

A zwlaszcza osoby, ktore doradzaja powinni dostrzec kazda strone tematu a nie ujednolicac do tego co mysli klient, skad wiesz co akurat mysli?
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Następna strona

Powrót do OPRAWY OKULAROWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron