oprawy z zaslepkami...

Marki opraw okularowych, opinie optyków użytkowników. Porównanie ceny i jakości.

oprawy z zaslepkami...

Postprzez mati-wawa » 13 lut 2012, o 13:03

Witam
Mam pytanie czy jesli kupimy sama oprawe poniewaz nie mamy wady wzroku i nosimy te oprawy z tymi zaslepkami to czy nie popsujemy sobie tym sposobem wzroku???? Moja znajoma chodzi w takich okularach.... Wydawalo mi sie ze powinno sie zrobic nawet jakies podstawowe szkla.

Pozdro
mati-wawa
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2 lis 2011, o 22:11

Re: oprawy z zaslepkami...

Postprzez optyczka OLA » 13 lut 2012, o 13:09

Mati-wawa wydaje mi sie , ze nie powinno to miec zadnego wplywu na wzrok to jest zwykla zaslepka i napewno nie zaszkodzi oczom.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: oprawy z zaslepkami...

Postprzez Illusion » 13 lut 2012, o 13:36

Witam.

Na wzrok może to nie ma dużego wpływu, chociaż czasem się zdarza, że te zaślepki mają jednak jakieś nieduże moce. Poza tym jest to zwykły plastik, który czasem może powodować zniekształcenia obrazu. Osobiście, jak już ktoś chce nosić okulary tylko ze względów estetycznych to polecałbym wstawienie zerówek. Polecałbym również soczewki z antyrefleksem-wtedy oprócz wyglądu zwiększymy także komfort patrzenia i "rozpieścimy" trochę nasze oczy. Zresztą o zaletach powłok antyrefleksyjnych można poczytać w dziale "Fotochrom, antyrefleks...". Pozdrawiam
Illusion
 
Posty: 39
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 15:42

Re: oprawy z zaslepkami...

Postprzez niki » 13 lut 2012, o 17:04

No i ten plastik wygląda trochę tandetnie, jak dla mnie to na pierwszy rzut oka widać że to nie szkło okularowe. Ostatnio często widzę użytkowników ala raybanów z allegro z takimi niby-szkłami.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: oprawy z zaslepkami...

Postprzez mati-wawa » 14 lut 2012, o 11:49

hej
Właśnie moja znajoma nosi te ala ray bany z tymi zaslepkami i mi tez się wydaje że ten obraz jest troche znieksztalcony.
Zresztą delikatne zarysowanie na takiej zaslepce musi strasznie przeszkadzac w polu widzenia, skoro dla szpanu kupic mozemy oprawke to zainwestujmy juz w jakies najtansze szkielka :P
mati-wawa
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2 lis 2011, o 22:11

Re: oprawy z zaslepkami...

Postprzez Justin » 14 lut 2012, o 16:16

:lol: :lol: :lol:
miałam ostatnio sytuację że Pani chciała wymienić jedna soczewkę do zakupionych gdzieś tam opraw a tłumaczenie było takie, że przez jedną gorzej widzi... zastanawiałam sie przez moment dlaczego tylko jedną, no ale ok... poprosiłam o pokazanie opraw i wiedziałam już wszystko... na jednej było wytłoczone logo :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: oprawy z zaslepkami...

Postprzez Kara90 » 15 lut 2012, o 11:51

Chyba żartujesz?? xD Wiesz Ludzie są bardzo różni i mają różne dziwne pomysły. Zdarzało się tak że prosili i wstawienie szkieł do opraw z mocami "na oko" bo skoro dwa lata temu było +2.75 to teraz będzie z +3.25. Uwierz mi ze to wcale nie jest śmieszne tylko przerażające. Albo ostatnio rozwaliła mnie kobieta blondynka, kilo tapety, zjarana solara, błyszczała się jak nie powiem co. Wchodzi i mówi że ona chce soczewki a ona w śmiech .... ja się patrze i pytam czy coś sie stało, a ona do mnie: nie, wszystko okejka tylko skąd ja mam wiedzieć jakie to mają być soczewki. Nie dało się z nią dogadać. Na końcu zapytała się mnie jakie mam na sklepie moce soczewek to mówię że od -1 do -5 a ona do mnie to da mi Pani jakieś wypośrodkowane, mogą być z -2.5 o_O skąd biorą się tacy ludzie????
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: oprawy z zaslepkami...

Postprzez LEMUR » 15 lut 2012, o 12:31

Wiecie co... to nic ze ludziska biegaja z demolensami, acz kolwiek po pierwszym poscie zachodzilem w glowe o jakie zaslepki chodzi ;)
Jednak firma wprowadzila na rynek papierowe okulary.. to dopiero badziew moim zdaniem

Obrazek
oczywiscie duza gama kolorystyczna, no po prostu zachywt jak w morde strzelil :ugeek:

Przypomina mi to taka tania wersje aby stac sie Hipsterem, bo nie stac na... ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: oprawy z zaslepkami...

Postprzez Kara90 » 16 lut 2012, o 09:41

hahahahahahahahahahahaha.... Lemur w tym momencie mnie położył na łopatki :P moim skromnym zdaniem takie okulary papierowe usztywniane to dobra rzecz jednorazowa :P Jak kubek albo talerzyk jednorazowy :P np. na imprezę, na wypad weekendowy, i jakieś okazje :)) zniszczy się to do kosza, nie trzeba się martwić i funkcjonować cały czas z taką czerwoną lampeczką na górze "UWAGA MASZ OKULARY, Bądź ostrożny"przy okazji fajny design. Może własnie taką funkcję będzie pełnić sprzedaż tego typu opraw przeznaczonych bardziej dla bananowych dzieci bo cena tak czy siak takich okularów będzie pewnie dość wysoka....
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: oprawy z zaslepkami...

Postprzez LEMUR » 16 lut 2012, o 10:11

Kara90 napisał(a):hahahahahahahahahahahaha.... Lemur w tym momencie mnie położył na łopatki
(...)
bo cena tak czy siak takich okularów będzie pewnie dość wysoka....


padlas, powstan, (tu byla reklama)

Ceny sugerowanej dla klienta nie znam - ktos kto bedzie TO oferowal, sam ustali, znam zakupowa - no ale to nie na forum a PW wylaczone :P
Tak, okularki sa "sugerowane" jako imprezowa zmiana image ;P Juz widze jak ktos to uzywa jednorazowo - ludzie potrafia myc sztucce plastikowe i wykorzystywac ponownie :P Z przeznaczenia u niektorej grupy jednorazowe oznacza az sie zepsuje :D
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Następna strona

Powrót do OPRAWY OKULAROWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość