problem z odkęceniem oprawki

Marki opraw okularowych, opinie optyków użytkowników. Porównanie ceny i jakości.

Re: problem z odkęceniem oprawki

Postprzez SpecEye » 7 mar 2012, o 13:40

Jeżeli podejmujemy się wykonania usługi w zakresie montażu do oprawy klienta to odpowiedzialność za jej losy spoczywa na osobie wykonującej usługę. Jesteśmy świadomi stanu faktycznego oprawy a przyjęcie od klienta wiąże się z akceptacją tego stanu i próby montażu na swoje ryzyko.
Podobnie jest z przyjęciem oprawy uszkodzonej np. odprysk lakieru w widocznym miejscu, przyjmujemy oprawkę od klienta, montujemy soczewki, wydajemy okulary... klient stwierdza naruszenie lakieru i uszkodzenie podczas montażu, nie ma przebacz kiedy nie zwróciliśmy na to uwagi przed przyjęciem oprawki a klient nie został poinformowany że takie uszkodzenie istnieje bo nie jest na tyle bystry i nie zauważył tego wcześniej. Możemy spotkać różnego rodzaju klienta, warto na taką ewentualność być przygotowanym np. dodatkową adnotacją z uwagami na temat stanu oprawy przed przyjęciem.
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: problem z odkęceniem oprawki

Postprzez PIT-36 » 14 paź 2013, o 11:09

Klienci bywają roszczeniowi, to ich prawo. Jak oddaje odzież do pralni a oni ją zniszczą to co? muszę ponieść tego konsekwencje. Zdarzyło się raz, teraz już piorę wszystko sam :)
PIT-36
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 11:29

Re: problem z odkęceniem oprawki

Postprzez MrHilary_pl » 24 paź 2013, o 09:25

Zgadza się,klienci bywają różni i warto przygotować się na każda ewentualność,wziąć pod uwagę kilka opcji i przede wszystkim wykonać swoją prace solidnie,tak aby nikt nie czuł się potem rozczarowany. Podstawą jest zawsze rzetelność,niezaleznie od usługi jaką wykonujemy.
MrHilary_pl
 
Posty: 123
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 21:24

Re: problem z odkęceniem oprawki

Postprzez wCzteryOczy » 3 sty 2014, o 10:26

A jak jest u Was z naprawą opraw z "obcego" salonu? Ja zazwyczaj staram się pomóc, jednak jeżeli oprawa jest bardzo pogięta to zdarza mi się odmówić.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: problem z odkęceniem oprawki

Postprzez optyk-mila » 3 sty 2014, o 16:21

Na odpowiedzialność klienta jesteśmy w stanie podjąć się ryzyka,ale klient musi być poinformowany o tym,że podczas naprawy oprawa może ulec zniszczeniu. Jednak jeżeli zdarzy się tak,że jej stan jest już prawie "agonalny" to nie warto się męczyć,wtedy staramy się wytłumaczyć klientowi,że czas i pora się pożegnać i dokonać nowego zakupu!
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: problem z odkęceniem oprawki

Postprzez martini » 31 sty 2014, o 15:30

Najbardziej bawią mnie sytuacje, gdy klient przynosi własną oprawę która ma x lat i kleił śrubki klejem super glue, weź człowieku odkręć taką śrubkę. ;)
martini
 
Posty: 123
Dołączył(a): 1 sie 2012, o 16:57

Re: problem z odkęceniem oprawki

Postprzez margeritta » 28 mar 2014, o 14:49

A mój tata kupił sobie klej (taki jaki stosują optycy w zakładach optycznych) i po każdym nowym zakupie okularów podkleja śrubeczki i ma problem z głowy. Dzięki temu nie traci czasu na szukanie pomocy u fachowca i tym samym oni mają jednego marudnego klienta z głowy!
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: problem z odkęceniem oprawki

Postprzez martula » 28 lis 2015, o 12:22

Czy ten klej ma jakąś specjalną nazwe????
martula
 
Posty: 122
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 14:12

Re: problem z odkęceniem oprawki

Postprzez immortal » 2 gru 2015, o 16:49

Rożne są, google podpowie po wpisaniu hasła klej/żel do blokowania śrubek.
immortal
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 12:14

Re: problem z odkęceniem oprawki

Postprzez Nela » 14 wrz 2016, o 13:18

nie słyszałam o takim
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do OPRAWY OKULAROWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość