Progresy a zaćma

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Progresy a zaćma

Postprzez janka70bar » 1 paź 2020, o 12:48

Cześć forumowicze. Mam dość nietypowe pytanie. Czy jeżeli od kilka lat mam bardzo bardzo wolno postępującą zaćmę to czy mogę wyrobić sobie okulary progresywne?
janka70bar
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 paź 2020, o 10:10

Re: Progresy a zaćma

Postprzez Celinka » 8 paź 2020, o 10:58

Miałam ten sam problem. Będąc u okulisty zapytałam o to Panią Dr i odpowiedz była taka..."Jeśli zaćma jest początkowa to okulary można zrobić, jednak wstrzymałabym się z tą decyzją bo może się okazać że okulary tylko trochę poprawią widzenie u pacjenta". Ja się wstrzymałam z progresami i zrobiłam okulary do dali(tańsze) . Teraz czekam już na zabieg zaćmy i wtedy zrobię sobie progresy:-)
Celinka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 cze 2018, o 08:45

Re: Progresy a zaćma

Postprzez master26 » 3 lis 2020, o 10:22

Moja partnerka tez ma stwierdzoną zaćmę początkową wolno postępującą a progresy nosi od kilku lat. Teraz też zmieniła na progresy gdyż wada jej jest postępująca. I widzi całkiem dobrze,może nie rewelacyjnie ale lepiej niż bez i nawet nie ma opcji aby zamieniła na dwie pary.
master26
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 paź 2020, o 12:51

Re: Progresy a zaćma

Postprzez zero » 3 lis 2020, o 15:57

Zaćma nie jest przeciwwskazaniem dla zrobienia progresów, jeżeli tylko ostrość widzenia jest jeszcze w miarę dobra. Gdy ostrość jest już kiepska, to okulary jej już nie poprawią lub poprawią nieznacznie i wtedy rzeczywiście szkoda kasy. Lepiej już poczekać do zabiegu. Problem z progresami może się też pojawić po zabiegu. Na ogół operowane jest jedno oko, a drugie później lub w ogóle jeszcze ma dobrą ostrość i nie kwalifikuje się do zabiegu. Jeżeli lekarz policzył soczewkę do wszczepienia tak, aby po zabiegu oko było bez wady lub nie trafił i różnica wady oka po operacji i oka nieoperowanego (które często ma jakąś wadę) będzie zbyt duża, z okularami progresywnymi czy dwuogniskowymi może być problem. Na ogół tak się zdarza gdy różnica mocy jest powyżej 2 dptr. Można sobie z tym poradzić, ale nie wszyscy optycy wiedzą jak.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06


Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości