Pierwsze okulary progresywne

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Pierwsze okulary progresywne

Postprzez Wanda » 27 mar 2018, o 16:49

Witam, przymierzam się do kupna okularów progresywnych, na co zwrócić szczególną uwagę? Dodam że niedowidzę na jedno oko. Czy muszę kupować komplet szkieł progresywnych? Czy tylko jedno skoro niewiele widzę okiem niedowidzącym?
Wanda
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 09:25

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez india » 29 mar 2018, o 12:46

Witaj,
pewną kwestię należało by uściślić:
Wanda napisał(a):Dodam że niedowidzę na jedno oko.
vs
Wanda napisał(a):niewiele widzę okiem niedowidzącym

I to jest sprawa do konsultacji z okulistą podczas wizyty.
Temat okularów progresywnych jest dość szeroki, nie wiem jaką wiedzę posiadasz na ich temat.
Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na rodzaj, jakość soczewek - muszą odpowiadać do Twojego stylu życia.
Ważnym elementem jest materiał z jakiego zostaną wykonane szkła oraz jakie filtry zostaną zastosowane.
Nie zapominaj podczas wyboru oprawy okularowej, że musisz się czuć w niej dobrze, wygodnie i komfortowo.
Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłam temat :)
india
 
Posty: 70
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 15:42

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez 19ANNA83 » 3 kwi 2018, o 09:42

Witam. Co do pierwszych okularów progresywnych a ich adaptacją? Rozmawiałam ostatnio ze znajomym, który kupił okulary progresywne przy małej korekcji wzroku i nie może w nich chodzić. Kręci mu się w głowie, żle widzi. Chodził o ponowne sprawdzenie parametrów i czy dobrze zostały dobrane. Panie stwierdziły,że tak mimo że dalej żle widzi i żle się w nich czuje. Ponoć progres z wyższej półki. Czy to jest problem z adaptacja czy po prostu zle dobrany progres a nikt nie chce wziąć odp.
19ANNA83
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 15:50

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez Wanda » 3 kwi 2018, o 16:54

Precyzując swoją wypowiedź... Jednym okiem tym słabym widzę zarysy i kolory ale patrząc tylko nim nie byłabym w stanie się poruszać. Obuoczenie widzę bo nadrabiam lepszym. Okulista powiedział że nie widzi przeciwskazan do okularów progresywnych ale o opinię i sposób doboru mam zapytać optyka. Miałam nadzieję tu takiego spotkać i mieć jakies pojęcie zamian wybiorę się na rajd po wrocławskich zakładach optycznych
Wanda
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 09:25

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez Godzina12 » 4 kwi 2018, o 12:55

Nie dziwię się ze masz wątpliwości- mam siostre która ma niedowidzenie jednego oka, i choć drugim nieźle nadrabia konstrukcja okularów progresywnych może zawężyć pole widzenia. Siostra póki co sie jeszcze nie zdecydowała na progresywne, ale daj znać co postanowiłaś. To moze być pomocne dla innych z podobnym problemem.
Godzina12
 
Posty: 28
Dołączył(a): 19 mar 2018, o 10:53

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez KatarzynaK » 5 kwi 2018, o 12:56

Coś mi się wydaje że nikt nie będzie w stanie przewidzieć jakości widzenia w tym przypadku w okularach progresywnych. Jak Pani nie zaryzykuje i nie zamówi to pewnie się Pani nie przekona. Chyba że ktoś miał w otoczeniu podobną sytuację, ale też może to być kwestia indywidualnego odbioru szkieł progresywnych. U każdego może być inaczej.
KatarzynaK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 09:55

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez victor » 17 kwi 2018, o 12:31

To prawda, na forum nikt nie podpowie na 100% jak t będzie bo to indywidualna sprawa.
victor
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 lis 2016, o 10:34

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez MARIUSZ.K » 11 maja 2018, o 13:20

Moje pytanie moze trochę nietypowe, ale czy okulista może zachęcić pacjenta do zrobienia pierwszych okularów progresywnych, czy zostawia wybór okularów pacjentowi?
MARIUSZ.K
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 maja 2018, o 15:12

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez AndyKrawczyk » 12 maja 2018, o 08:42

To zależy na jakiego okulistę trafisz. Okulista który jest nie tylko dobrym, doszkalającym się fachowcem, ale również sympatycznym człowiekiem może Ci polecić fajne, nowoczesne rozwiązania, np soczewki kontaktowe czy szkła progresywne.
AndyKrawczyk
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 maja 2018, o 12:25

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez bognagrab » 30 maja 2018, o 12:11

Starsi okuliści raczej nie polecają okularów progresywnych bo "trudno się do nich przyzwyczaić". Słyszałam już to kilka razy.
bognagrab
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 10:11

Następna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość