Progresja a zez.

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Progresja a zez.

Postprzez bohun » 9 kwi 2013, o 14:46

Jak myślicie czy soczewki progresywne zdadzą egzamin u osoby, która ma zeza i rozstaw jednego oka odchyla się o 2mm?
bohun
 
Posty: 96
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 11:17

Re: Progresja a zez.

Postprzez visionnata » 15 kwi 2013, o 15:44

Obawiam się,że z takim zapytaniem trzeba udać się do okulisty. Czasami zdarza się tak,że osoby które nie mają zeza a ich rozstaw jest taki sam dla oka prawego i lewego nie potrafią bądź nie chcą zaakceptować konstrukcji progresywnej. Myślę,że w tym wypadku konieczna jest opinia specjalisty.
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Progresja a zez.

Postprzez Olivka » 17 kwi 2013, o 14:52

Witam, miałam ostatnio klientkę z zezem, przyszła bardzo ''nakręcona'' na soczewki progresywne jak również obeznana bo prześledziła w internecie chyba wszystko co można na temat okularów progresywnych, tak była zdeterminowana, że nie potrafiłam jej odmówić mimo obaw i na szczęście wszystko wyszło ok, klientka była bardzo zadowolona i widziała jej zdaniem idealnie :)
Olivka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:43

Re: Progresja a zez.

Postprzez Concept » 7 paź 2013, o 11:29

Tylko mocny zez wyklucza używanie okularów progresywnych. Po to optyk robi pomiary, rozstawu źrenic oddzielnie dla oka prawego i lewego, mierzy wysokość źrenic indywidualnie dla każdego oka, vertex również oddzielnie itp. aby móc dobrać odpowiednią konstrukcje i rodzaj progresji. Istnieją też soczewki spersonalizowane które uwzględniają indywidualne parametry pomiarów a także są dopasowane do sposobu noszenia okularów.
Dodam że np. w przypadku zeza akomodacyjnego u dzieci zalecane są szkła progresywne z trym że to kosztowne rozwiązanie i częściej okuliści zapisują dwuogniskowe z tym że z większym segmentem do bliży.
Concept
 
Posty: 20
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 09:18


Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość