okulary progresywne / pryzmaty

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez Visa » 14 cze 2011, o 14:56

Witam, czy można zrobić okulary progresywne z pryzmatami z tym że mam je zapisane tylko od czytania na odległość już ich nie potrzebuje. Proszę o radę, marzę o okularach progresywnych a nie wiem czy jest to wykonalne. Optyk nie potrafił mi odpowiedzieć.
Visa
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 cze 2011, o 14:51

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez zez_ukryty » 14 cze 2011, o 15:14

Można zrobić takie okulary. Trzeba jednakże skonsultować się z tej kwestii z centrum obsługi klienta producenta soczewek(to zadanie optyka). Zależy jaka to jeszcze moc pryzmatyczna. Ale myślę, że spokojnie da radę takie coś wykonać :) .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez Visa » 16 cze 2011, o 13:10

Dobrze wiedzieć że jest to możliwe. Jak będzie z nauką patrzenia przez te okulary? i jak ta soczewka będzie wyglądała? w okularach do czytania (pojedynczych) nie wygląda to dobrze. Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem? cena nie gra roli, potrzebuje uniwersalnych okularów.
Visa
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 cze 2011, o 14:51

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez zez_ukryty » 16 cze 2011, o 14:29

Nie potrafię Pani powiedzieć jak taka soczewka będzie wyglądała. Na pewno w dolnej części będzie grubsza (zależnie od mocy soczewek i mocy pryzmatu). A co do przyzwyczajenia się to ciężko mi się tu wypowiadać. Trzeba spróbować i być dobrej myśli. Jeszcze jedna sprawa. Jeżeli grubość takich soczewek byłaby na prawdę zła można by było pokusić się o naklejenie na obszarze do czytania w soczewkach progresywnych odpowiedniego kawałka folii pryzmatycznej o określonej mocy. Ale przed tym należałoby zwizualizować soczewkę w programie komputerowym po wybraniu już oprawki.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez LEMUR » 16 cze 2011, o 19:21

Prosze mi powiedziec, jaka firma wykona soczewki progresywne tylko z pryzmatem na jedna odleglosc? Dal / bliz jak bylo w pytaniu ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez zez_ukryty » 17 cze 2011, o 00:16

A dobrze Panie Lemur, ma Pan racje. Trochę się zagalopowałem w czasach dobrobytu Anateo Mio (no ale czemu nie zadzwonić i się nie dowiedzieć).
Niech Pani napisze jaki są moce tychże soczewek i jakie działanie pryzmatyczne i jaka jest natura tej korekcji (dlaczego dokładnie została przepisana).
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez LEMUR » 17 cze 2011, o 18:17

zez_ukryty napisał(a):Trochę się zagalopowałem

tak samo jak w tym samym poscie tutaj

zez_ukryty napisał(a):Nie potrafię Pani powiedzieć jak taka soczewka będzie wyglądała. Na pewno w dolnej części będzie grubsza (zależnie od mocy soczewek i mocy pryzmatu)

nie wiem dlaczego (przeciez autor/-ka pytania tego nie napisal) zalozyl Pan, ze pryzmat jest B270 obuocznie - jaki problem ma autor/-ka skoro sugeruje Pan takie ulozenie pryzmatow? Gdy jest 0/180 i wynosi okolo 2-3pdptr... czy tez bedzie grubsza na dole? Dla ulatwienia dostrzezenia sprzecznosci wypowiedzi pozwolilem sobie na pogrubienie ;)
Ale tak jest w wielu wypowiedziach... chcac pomoc, trzeba wiedziec o czym sie pisze :mrgreen: :ugeek:
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez zez_ukryty » 17 cze 2011, o 21:28

Tera to się już nazywa łapanie za słówka Panie Lemur ;) . Ok. założyłem źle [możliwe, ale klientka nie napisała gdzie jest baza pryzmy (prawda? sam to wytknąłeś) choć w BD wątpię ;) ] . Dlatego poprosiłem autora wątku o napisanie pewnych informacji. A swoją drogą jak przyklei się folię to soczewka grubsza nie będzie a dwa skoro nie da rady zrobić progres + pryzma w obszarze bliży to sobie darujmy rozkminy gdzie by było grubiej. A tak na marginesie, każdy może się pomylić. Więc kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień.

A btw jeżeli można wykonać soczewki progresywne z uwzględnieniem np ortoforii pacjenta w dal oraz jego heterotropii w bliży. To czy po głębszym zastanowieniu się nie można by było wykonać soczewki z działaniem pryzmatycznym w dal z normalną bliżą?
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez LEMUR » 18 cze 2011, o 20:48

zez_ukryty napisał(a):Tera to się już nazywa łapanie za słówka Panie Lemur ;)

ja bym to nazwal czytanie ze zrozumieniem i analize. Tego samego oczekuje zawsze chyba pytajacy. Nieprawdaz?

zez_ukryty napisał(a):(prawda? sam to wytknąłeś) choć w BD wątpię ;) ]

To byla analiza Pana wypowiedzi, grubsze u dolu! Ot co ;)

zez_ukryty napisał(a):jeżeli można wykonać soczewki progresywne z uwzględnieniem np ortoforii pacjenta w dal oraz jego heterotropii w bliży.

ponawiam, kto? ja nie napisalem ze mozna, to Pan napisal i dalej w tym tkwi. W wymienionej Anateo Mio nie ma mozliwosci zrobienia pryzmatu tylko na jedna odleglosc jak zreszta w zadnej z firm.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez zez_ukryty » 20 cze 2011, o 09:34

Sam sobie zrobisz taką soczewkę (oczywiście nie przy każdej mocy).
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Następna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron