szkła progresywne

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Re: szkła progresywne

Postprzez IGOR » 31 sie 2011, o 10:08

Witam.
Ja ubolewam, że okulista odradził mi zakup soczewek progresywnych z powodu wykonywania mojego zawodu- jestem malarzem. Troszkę nie chciało mi sie wierzyć, bo przecież to zawód jak każdy inny i jestem trochę zawiedziony. Okulary dwuogniskowe mi sie niezbyt podobają :( pozostaje mi zrobić dwie pary- niestety.
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: szkła progresywne

Postprzez LEMUR » 31 sie 2011, o 12:08

jezeli nie ma zadnych przeciwskazan - to mozesz kupic progresywne, ale w pracy uzywac np. tych na odleglosci posrednie jednoogniskowych... malarze to zazwyczaj okolo 50-70cm... dobrac korekcje na ta odleglosc i... w razie pochlapania farba, odpryskiem z tynku, sciany itp... uszkodzi sie cos "tanszego" natomiast na codzien spokojnie wykorzystac progresy.

W przypadku uzywania jakichkolwiek okularow "na kilka odleglosci" czy to dwuogniskowe czy progresywne bedzie problem z patrzeniem na blizsza odleglosc powyzej linii oczu, po prostu trzeba bedzie bardziej zadrzec glowe do gory, aby patrzec dolem soczewki - co na dluzsza mete moze sie okazac niewygodne i malo komfortowe.

Prosze przemyslec rozwiazanie jednych okularow tylko na posrednia odleglosc - straci sie co prawda ostre widzenie bliskich (czytanie) oraz dalekich (patrzenie dali) ale czy w pracy malarza one sa najwazniejsze?

Pana decyzja
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: szkła progresywne

Postprzez IGOR » 1 wrz 2011, o 11:24

Dał mi Pan do myślenia szczerze mówiąc...
Obawiam sie jednak, że jak tak będę zmieniał okulary z progresywnych na te do odległości pośrenich to w końcu sie nie przyzwyczaje i wyjdzie na to, że sporo pieniedzy w błoto. Napisał Pan że moja decyzja, jasne, że moja ale prosze mi powiedzieć czy warto w nie inwestować? takie zmienne noszenie nie bedzie miało wpływu na okres przystosowania?
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: szkła progresywne

Postprzez LEMUR » 1 wrz 2011, o 13:39

IGOR napisał(a):takie zmienne noszenie nie bedzie miało wpływu na okres przystosowania?

Nie musi miec wplywu, ale moze miec. Natomiast wielu uzytkownikow soczewek progresywnych wykonuje druga pare, np. tylko do blizy lub tylko do dali - np. jak prowadza samochod, czy do prac typowo bliskiej. Przy dali moze jest to mniej dokuczliwe, natomiast w obszarze blizy i posrednim pola widzenia sa zdecydowanie wezsze niz w okularach jednoogniskowych (inaczej piszac - wiedzenie dobre jest centralnie)

Piszac, ze Pana decyzja - mialem na mysli, ze to Pan wie jak wykorzystuje swoj wzrok, jak na codzien (pomijajac swoj zawod, wykonywana prace) jest uciazliwe lub wystepuje brak uciazliwosci z potrzeby obserwacji dali / blizy. Jezeli na codzien jest to bardzo konieczne, i narzeka Pan, ze zmiana odleglosci patrzenia to ciagla zmiana okularow - napewno wykonac.

Wielu - jak nie wszyscy - producenci soczewek progresywnych daja tzw gwarancje adaptacji. Jednak nie mozna z niej skorzystac ot tak sobie z wlasnego "ja chce", jezeli badanie refrakcji oraz montaz jest wykonany poprawnie i nastepuje brak adaptacji to jest wymieniane na dwie pary okularow lub jedne dwuogniskowe ze zwrotem roznicy w gotowce pomiedzy nimi. Ale... jezeli wszystko jest ok, sa przede wszystkim checi z korzystania z takiego udogodnienia to i adaptacja jest latwiejsza... bo nic latwiejszego jezeli ktos cos chce.


Aha i przepraszam, ze w poprzedniej wypowiedzi raz pisalem per "Ty" pozniej per "Pan", wynika to nie z braku uprzejmosci, a jedynie obyciu na kilku forach rowniez branzowych i czasami na forach Panuje bez wzgledu na wiek przyjacielska / rodzinna atmosfera i nie ma "obiekcji" przez pisanie wlasnie jako per "Ty"
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: szkła progresywne

Postprzez IGOR » 2 wrz 2011, o 09:56

Absolutnie nie przeszkadza mi pisanie do kogoś wprost, a napisałem "Pan" patrząc na post powyżej.

Wracajac do tematu, bardzo dziękuję za szczegółowe zainteresowanie tematem, jest to dla mnie niezmiernie ważne. Muszę przyznać, że uspokoiłeś mnie bo zależało mi na pożądnych okularach i braku ciągłej ich zamiany. Niestety nie jestem już młodzieńcem i wzrok nie pracuje już jak dawniej. Sam czuje, że potrzebuję okularów do chodzenia i do czytania, tak jak pisałem dwuogniskowe mi się nie podobają a progresywne - jak się dowiedziałem, że można mieć coś takiego to pomyślałem, że to coś właśnie dla mnie. Udałem sie do okulisty i tam Pani doktor niestety mi je odtradziła, ale ciesze się że znalazł się "Ktoś" kto rozwiał moje wątpliwości i zaproponował pewne rozwiązanie. Jestem za to naprawdę wdzięczny.
Pozdrawiam
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: szkła progresywne

Postprzez optyk-mila » 1 paź 2011, o 10:37

Hej chciałam Was poinformować,że klientka która upierała się przy progresjii z mocami 0.0 do dali,odebrała swoje okulary i o dziwo widziała w nich rewelacyjnie,a przynajmniej tak twierdziła podczas odbioru.Mam nadzieję,że nie będzie żałowała swojego zakupu (chociaż szczerze jej to odradzałam),a po tych wszystkich przeżyciach związanych z jej osobą chyba i ja nabiorę więcej pewności do sprzedaży soczewek progresywnych nawet wtedy gdy pacjent nie potrzebuje korekcji do dali. Pozdrawiam!
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: szkła progresywne

Postprzez LEMUR » 1 paź 2011, o 19:09

optyk-mila napisał(a):Hej chciałam Was poinformować,że klientka która upierała się przy progresjii z mocami 0.0 do dali,odebrała swoje okulary i o dziwo widziała w nich rewelacyjnie,a przynajmniej tak twierdziła podczas odbioru.

przeciez to idealna sytuacja, plano dal, mala add, lub niewielka krotkowzrocznosc i bliz bliska plano
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: szkła progresywne

Postprzez mati-wawa » 8 lis 2011, o 13:25

Witam
Czy orientujecie się czy można wykonać okulary progresywne z małymi pustymi polami ale z fotochromem???? I jaka mniej więcej jest cena?? Proszę o opinie.Pozdrawiam całe grono forumowiczów:)
mati-wawa
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2 lis 2011, o 22:11

Re: szkła progresywne

Postprzez LEMUR » 8 lis 2011, o 13:51

mati-wawa napisał(a):z małymi pustymi polami ale z fotochromem????

o co chodzi z tymi pustymi polami?

W kazdym badz razie soczewka progresywna moze byc:
- biala
- barwiona
- polaryzacyjna
- fotochromowa
- w roznym "indeksie"
+ do kazdej powloka AR o roznych wlasciwosciach dostepnych u wielu producentow
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: szkła progresywne

Postprzez MARK » 12 lis 2011, o 14:14

Czy jeśli lekarz widzi przeciwskazania do zrobienia okularów dwuogniskowych ,to czy progresywne można zrobić?Jest to osoba starsza która widzi tylko na jedne oko,drugim bardzo mało.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron