szkła progresywne

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Re: szkła progresywne

Postprzez IGOR » 15 lis 2011, o 09:59

Myślę, że nie powinno sie robić okularów progresywnych w takim wypadku. Zalecenia lekarskie są bardzo ważne a takie okulary niezbyt tanie więc moim zdaniem nie warto podejmować się zakupu na własne ryzyko.
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: szkła progresywne

Postprzez LEMUR » 15 lis 2011, o 11:18

MARK napisał(a):Czy jeśli lekarz widzi przeciwskazania do zrobienia okularów dwuogniskowych ,to czy progresywne można zrobić?Jest to osoba starsza która widzi tylko na jedne oko,drugim bardzo mało.


Nalezy zapytac osobe badana co to sa za przeciwskazania. Dlaczego nie zaleca - masz prawo wiedziec co jego zdaniem dyskwalifikuje Cie / Twoj wzrok do takiego zakupu.
Oczywiscie jest iles powodow dla ktorych nie zaleca sie takich soczewek, ale tez sa i takie ze okulisci boja sie ze wzgledu na ich wysoki koszt zakupu i pozniejsze konsekwencje reklamacji.

Dlatego uwazam, ze najpierw dowiedz sie dlaczego. A jezeli jest faktyczny powod - to oczywiscie nie powinienes
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: szkła progresywne

Postprzez MARK » 16 lis 2011, o 14:55

Musi jeszcze raz podpytać lekarza.Tylko czy szkła dwuogniskowe są łatwiejsze do przyzwyczajenia,czy progresywne?Czy jedne oko niedowidzące skreśla człowieka ze zrobienia takich okularów?
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: szkła progresywne

Postprzez Mietek67 » 27 lut 2012, o 16:32

Dzień dobry mam dosyć poważny problem mam stwardnienie plamki żółciowej na siatkówce wydałem od groma na lekarstwa i na zastrzyki docelowo do oka. Nie widzę ani z bliska ani z daleka ogólnie mało widzę czy okulary progresywne czy jakiekolwiek mi pomogą??
Mietek67
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 lut 2012, o 13:47

Re: szkła progresywne

Postprzez LEMUR » 27 lut 2012, o 17:30

z duzym prawdopodobienstwem zapewnie ale nie. Na AMD korekcja okularowa nie pomaga czy to jednoogniskowe, dwu- czy progresywne nie ma znaczenia. w plamce mamy najostrzejsze widzenie, ostrosc gwaltownie spada im obraz rzutowany jest dalej od plamki.

ps zwyrodnienie a nie stwardnienie
zwyrodnienie plamki zoltej
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: szkła progresywne

Postprzez Illusion » 28 lut 2012, o 16:19

Witam.

Fajnie, że się pojawił ten temat bo mam problem z 1 klientem. To starszy Pan, który przyszedł z receptą : do dali OP -0.75 OL -1,25 a do bliży OP +3.5 OL +3.0. I chciałby okulary dwuogniskowe. A na recepcie jest jeszcze napisane, że pacjent choruje na AMD. I teraz tak jest problem z addycją, w większości firm add. jest do 3. Ale już pomijając to-czy te okulary sprawdzą się takiej osobie??
Illusion
 
Posty: 39
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 15:42

Re: szkła progresywne

Postprzez LEMUR » 28 lut 2012, o 16:40

przeczytaj co napisalem wyzej.

AMD czesto jest zanik centralnego widzenia plamkowego, wiec czy bifo czy progres czy jednoogniskowe nie pomoga

poczytaj sobie o AMD i tym co i jak widzi osoba tym obarczona
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: szkła progresywne

Postprzez mati-wawa » 28 lut 2012, o 16:48

Witam
Wydaje mi się że nie polecałbym panu okularow dwuogniskowych chociaż jest pytanie czy nosił już wcześniej takie okulary czy nie?
Rzeczywiscie jest problem z addycja bo w zadnym katalogu chyba nie ma tak dużej addycji( chyba ze jest taka opcja na specjalne zamowienie) ale nie wydaje mi sie :(

Pozdrawiam
mati-wawa
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2 lis 2011, o 22:11

Re: szkła progresywne

Postprzez optyczka OLA » 28 lut 2012, o 18:48

Zastanawia mnie jedno ,po co okuliści przepisują receptę na takie okulary jak i tak pacjentowi nie pomogą a na dodatek jest problem w tym przypadku z addycją
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: szkła progresywne

Postprzez LEMUR » 28 lut 2012, o 18:54

w zadnej wypowiedzi nie napisano, ze zalecil okulista. w jednym uzytkownik pyta czy pomoga, a w drugim chcialby. ja nie doczytalem, ze to sugestia specjalisty, albo jakis fakt pominalem czy ktos sobie cos dopowiada? ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron