szkła progresywne

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Re: szkła progresywne

Postprzez SpecEye » 8 mar 2012, o 18:03

Drodzy Panowie, skoro forum jest dla was mało obiektywne, bądź jak uważacie, nastawione na konkretną firmę to nasuwa mi się jedynie pytanie... po co te dyskusje, może warto zmienić forum? ono jest dla użytkowników okularów a nie dla waszych dywagacji. Jesteście poważnymi ludźmi, kompetentnymi i skupcie się na dzieleniu waszą wiedzą z innymi bez zbędnych spekulacji.
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: szkła progresywne

Postprzez LEMUR » 8 mar 2012, o 18:21

alez walczyc z "promowaniem" konkretnej firmy bede, dlaczego? bo klient ma prawo wiedziec, ze sa inne a nie tylko jak Neo w Matrixie czy za komuny jedna wlasciwa i sluszna ;)

Jak nie odpowiada - dajcie bana lub trzeba bedzie sie pogodzic z moja obecnoscia.

A co? niewygoda przeszkadza?
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: szkła progresywne

Postprzez SpecEye » 9 mar 2012, o 10:53

Niewygoda? raczej bezsensowne roztrząsanie tematu. Z tego co obserwuje nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy wyrażali swoje opinie na temat innych produktów, innych producentów, porównując je a nawet ewentualnie faworyzując, są to indywidualne poglądy, więc skupmy się na konkretach a nie na błahostkach wynikających z jakiegoś zakorzenionego przekonania które od początku stworzyłeś w swojej głowie. Nie będę się z wami licytować na głosy, nie od tego jest forum, poza tym watek dotyczy szkieł progresywnych a nie
LEMUR napisał(a):essiloro-klapkowos
nieprawdaż? :)
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: szkła progresywne

Postprzez LEMUR » 9 mar 2012, o 10:57

SpecEye napisał(a):poza tym watek dotyczy szkieł progresywnych a nie
LEMUR napisał(a):essiloro-klapkowos
nieprawdaż? :)


rozumiem, ze essilor w takim razie nie ma progresow, skoro tej firmy watek nie dotyczy ;)
A czy dyskusja o mapach rozkladu mocy i aberracji nie dotyczy progresow?
Czy w jednej wypowiedzi trzeba mowic tylko o jednym, nie mozna poruszyc innych spraw?

@Kortus
Poza tym kazda kombinacja / zmiana mocy juz mamy inna nieco rozniaca sie mape. Wiec raczej chyba dla wybranych z roznymi dodatkami. Nie spotkalem sie z badaniami czy jakims artykulem labu nie bedacego "producentem"

Ale powiedz mi, co stoi na przeszkodzie aby wybrac kilka wartosci mocy
jakas wartosc dal / dodatek / indeks i dla ilus wybranych kombinacji poprosic o przeslanie map z danej firmy? Pozniej to tylko zestawic. Pytanie czy same firmy udostepnia, czesto jak publikuja to oczywiscie niewielka moc do dali (sferyczna oczywiscie - wiadomo) no i niewielki dodatek (rowniez wiadomo dlaczego) :)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: szkła progresywne

Postprzez zez_ukryty » 9 mar 2012, o 13:04

SpecEye napisał(a):Z tego co obserwuje nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy wyrażali swoje opinie na temat innych produktów, innych producentów, porównując je a nawet ewentualnie faworyzując, są to indywidualne poglądy, więc skupmy się na konkretach a nie na błahostkach wynikających z jakiegoś zakorzenionego przekonania


SpecEye napisał(a):Drodzy Panowie, skoro forum jest dla was mało obiektywne, bądź jak uważacie, nastawione na konkretną firmę to nasuwa mi się jedynie pytanie... po co te dyskusje, może warto zmienić forum? ono jest dla użytkowników okularów a nie dla waszych dywagacji. Jesteście poważnymi ludźmi, kompetentnymi i skupcie się na dzieleniu waszą wiedzą z innymi bez zbędnych spekulacji.


No to dla Nas, nie dla nas, dla klientów, obiektywizm, essiloro-klapkowość. Już gubicie się w tych wnioskach. Jedyne co mogę dopisać to to, że jeżeli to jest forum też dla klientów to oni będą się sugerować tym co my tu piszemy i podejmować decyzję zakupu po tym co wyczytali na "fachowym" forum optycznym. Więc wychwalanie jednej marki jest o kant d..y. Swoją drogą pewnie wielbiciele "francuskich bagietek" nie sprzedają po prostu produktów innych firm i nie mają ich nawet w ofercie. I nie chodzi tu o to, że Essilor ma "NAJLEPSZE" tylko, że inna firma to dla nich magia :) . Ale całym tym biznesem rządzą też pieniądze, układy, umowy i różne tego typu rzeczy. Niekiedy wygrywa łatwość dostępu czyli hurtownia w mieście a jeszcze w innym przypadku zaufanie i opinia klientów. I też każdy normalny wie, że każda jedna firma kopiuje od drugiej. Są to wtedy bardzo porównywalne produkty, podobne cenowo i jakościowo. Tylko my jako sprzedawcy i optycy ubieramy produkty w piękne słowa i sprzedajemy klientom.

Ogólnie to...

Obrazek
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: szkła progresywne

Postprzez SpecEye » 9 mar 2012, o 14:12

zez_ukryty napisał(a):No to dla Nas, nie dla nas, dla klientów, obiektywizm, essiloro-klapkowość. Już gubicie się w tych wnioskach.

Sensem moich powyższych słów jest to że obowiązuje wolność wypowiedzi. Skoro posiadamy szeroką wiedzę co do produktów wielu producentów nikt nie zakazuje nam dzielić się nią na forum, edukować. Sprzedawcy/optycy którzy skupiają się na jednej marce - nikt im tego nie broni, ale oni nie debatują tu niepotrzebnie bo może rzeczywiście tak jak powiedziałeś -zez- nie mają wystarczającej wiedzy, ale nie mi, ani nikomu innemu oceniać to i sprowadzać całego tego forum do tej hipotezy że Essilor króluje ... Fakt, forum jest maszyną opiniotwórczą i każdy ma prawo wyrazić swój punkt widzenia ale bez zbędnego szumu
LEMUR napisał(a):Jak nie odpowiada - dajcie bana lub trzeba bedzie sie pogodzic z moja obecnoscia.

A co? niewygoda przeszkadza?

...to z sympatii Drogi Lemurze ;)

PS: -zez- mimo że z pewna dozą sceptycyzmu podchodzisz do moich wypowiedzi, mimo wszystko nie wypada mi się nie zgodzić z twoim w.w postem.
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: szkła progresywne

Postprzez LEMUR » 9 mar 2012, o 15:29

@SpecEye, nie do konca sie zgodze, ze jezeli ktos sympatyzuje z jakichs wzgledow z jedna firma, i nie ma w ofercie lub nie zna innych produktow to ma prawo wypowiadac sie o wyzszosci czy nizszosci jednych produktow nad drugimi

ps. dzieki za wyrazy sympatii - odwzajemniam :)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: szkła progresywne

Postprzez SpecEye » 10 mar 2012, o 10:09

Lemurze, mój wywód na temat wolności słowa był bardziej złożony ;) uogólniłeś go. Miałam na myśli to że posiadając wiedzę (np.Ty) masz prawo wypowiadać się i opiniować wielu producentów i ich produkty, nikt Ci tego nie zabrania, podobnie nie można mieć pretensji do osób które skupiły się na jednej firmie, w twoich oczach jest to faworyzowanie bo opiniują jedną (nie odwołując się do innych producentów), bo może nie mają potrzebnych informacji o produktach konkurencyjnych, praktycznego porównania np. z uwagi na to że tj. powiedział zez
zez_ukryty napisał(a): nie sprzedają po prostu produktów innych firm i nie mają ich nawet w ofercie
hmm... koniec rozwlekania tematu, mamy weekend, cieszcie się i radujcie :D
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: szkła progresywne

Postprzez IGOR » 2 maja 2012, o 10:17

witam, zawróce znowu wam w głowie progresami, otóż spotkałem niedawno znajomą, która jak sie okazało również potrzebuje okularów i do chodzenia i do czytania, wspomniałem jej o moich progresach i powiedziała, że właśnie sie nad tym zastanawia i tu uwaga- wymyśliła sobie, że zrobi sobie soczewki z barwieniem, które rozjaśnia sie ku dołowi, nie chcę pytać czy jest to wykonalne bo zapwene tak, tylko czy to jej sie sprawdzi w codziennym uzytkowaniu? ja pomyślałem o fotochromie, bo wiem, że ma nadwrazliwosc na slonce ale ona upierala sie ze lekarka odradzila jej fotochromy, bo w samochodzie sie nie sprawdza i chce wlasnie takie barwienie, tylko pytanie czy to sie jej sprawdzi? jako przeciwsloneczne to moze i tak ale do codziennego uzytku? czy sa w ogole takie zamowienia, czy to jest juz szczegolne wymaganie mojej znajomej? co mozecie poradzic w takiej sytuacji?
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: szkła progresywne

Postprzez LEMUR » 2 maja 2012, o 14:44

@IGOR

to jest mala zagwozdka, bo tak... jak wezmie zabarwienie to ile procent u gory? Barwione soczewki sa niedopuszczone do prowadzenia samochodu noca! Wiec juz mamy zonka. Wezmie malo barwione - to po co? kosmetycznie / estetycznie?

Fotochrom dziala w samochodzie ale Transitions XTRActive - jest dostepny rowniez na progresach. Transitions - nie dziala, ale zawsze do samochodu moze wybrac nakladke na okulary lub od razu jezeli spasuje to sa oprawki z nakladkami polaryzacyjnymi.

Z opisu Twojego nie wynika czy chce korzystac z tych okularow za dnia / wieczorem / noca czy nie. A rozwazan jest kilka np:
- transitions xtractive progres / jednoogniskowe
- okulary biale + nakladka + progres / jednoogn.
- okulary juz z fabryczna nakladka + transitions / xtractive + progres / jednogn.
- progresy lub do samochodu barwione jednoogniskowe czy na sloneczne dni.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron