Varilux soczewki

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Re: Varilux soczewki

Postprzez mati-wawa » 17 lut 2012, o 13:47

Hej. Jaki jest okres adaptacji soczewek varilux miesiac czy dwa tygodnie????
Czy polecacie je starszym ludziom??
mati-wawa
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2 lis 2011, o 22:11

Re: Varilux soczewki

Postprzez OptykAniaM » 17 lut 2012, o 15:29

Z tego co mi wiadomo to Essilor udziela gwarancji adaptacji na 30 dni od dnia zakupu. Jednakże kwestia ogólnego przyzwyczajenia się do soczewek progresywnych to sprawa bardzo indywidualna. Czasem wystarczy kilka dni, czasem kilka tygodni.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Varilux soczewki

Postprzez visionnata » 18 lut 2012, o 12:33

Hej,z tym okresem adaptacji rzeczywiście różnie bywa. Generalnie jest określony okres czasu,ale niestety z klientami na tyle różnie bywa,że potrafią przyjść po pół roku i stwierdzić,że nie mogą się przyzwyczaić i żądają wymiany na dwie pary okularów. Wtedy sytuacja jest dość skomplikowana,ale w takich przypadkach najlepiej wezwać speca od producenta szkieł i niech decyduje co zrobić z tak ciężkim przypadkiem.
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Varilux soczewki

Postprzez zero » 18 lut 2012, o 14:52

visionnata pisze:
Generalnie jest określony okres czasu,ale niestety z klientami na tyle różnie bywa,że potrafią przyjść po pół roku i stwierdzić,że nie mogą się przyzwyczaić

Jako zwykły klient rozumiem to i sam wykorzystuję jeżeli trzeba, ponieważ gwarancja zakładu może być, a może nie być., ale przepisy ustawy konsumenckiej wyraźnie mówią, że w okresie 2 lat od zakupu można zgłosić niezgodność towaru z umową, przy czym, jeżeli zgłosi się to w okresie do 6 miesięcy, tzn., że wada występowała już w momencie zakupu. A więc dlaczego miałby nie reklamować, jeżeli jest niezgodność z umową, a jest, bo źle widzi, a jak producenci (i zapewne optycy) zapewniają w okularach progresywnych będzie:

o stabilna percepcja obrazu i optymalna korekcja niezależnie od kąta widzenia
o szerokie pola widzenia bez ograniczeń
o idealne widzenie na każdą odległość!
o komfortowe widzenie w każdym wieku!
o bardzo szerokie, wolne od zniekształceń pola widzeniadoskonałe widzenie bez ograniczeń


To cytat z artykułu jaki znalazłem w Internecie:
http://www.fundacjawitelo.pl/?s=artykuly&i=14
Z tego co wiem, gwarancja nie ogranicza praw klienta wynikających z innych przepisów prawa, a nawet chyba taka klauzula musi być wpisana w warunkach gwarancji.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Varilux soczewki

Postprzez niki » 2 mar 2012, o 16:26


o stabilna percepcja obrazu i optymalna korekcja niezależnie od kąta widzenia
o szerokie pola widzenia bez ograniczeń
o idealne widzenie na każdą odległość!
o komfortowe widzenie w każdym wieku!
o bardzo szerokie, wolne od zniekształceń pola widzeniadoskonałe widzenie bez ograniczeń

Na podstawie obietnic z reklamy chyba reklamacji raczej nie uwzględnią, to tak jakby reklamować szampon bo nie ma się włosów jak modelka z reklamy. Są pewne zasady gwarancji adaptacji i tego chyba należy się trzymać. Optyk jednak powinien uprzedzić klienta o wadach i zaletach takich okularów oraz o tym że należy nauczyć się z nich korzystać. Nie są one tak cudowne, żeby od pierwszego nałożenia miały widzieć za klienta. Ale klient musi o tym wiedzieć!
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Varilux soczewki

Postprzez martini » 29 wrz 2012, o 12:09

Hej spotkałem sie z klientem ktory zrobil progresy i to te lepsze z szerokim kanalem progresji , odebral je i nastepnego dnia przyszedl ze boli go glowa i nie moze sie przyzwyczaic :shock: u nas jest miesiac adaptacji na takie soczewki......... nawet nie probuje sie do nich przyzwyczajac tylko z gory zaklada ze nie,,,
martini
 
Posty: 123
Dołączył(a): 1 sie 2012, o 16:57

Re: Varilux soczewki

Postprzez Olivka » 29 wrz 2012, o 12:24

Ale to w ostatnim czasie zdarzyła się taka sytuacja? I jak rozwiązaliście ten problem?
Olivka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:43

Re: Varilux soczewki

Postprzez seba » 29 wrz 2012, o 12:32

Po prostu jak ktoś nie jest do końca przekonany do tego typu szkieł to i z przyzwyczajeniem sie będzie miał problem. A jeżeli ktoś bardzo ich potrzebuje i jest pozytywnie nastawiony to raczej problemu nie będzie- takie moje zdanie.
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: Varilux soczewki

Postprzez martini » 2 paź 2012, o 15:16

Hej , na razie problem sie jeszcze nie rozwiazał , dzwoniliśmy do naszego przedstawiciela i umowilismy pana na spotkanie aby sprawdzic co jest??? Odezwe sie po spotkaniu:0) Pan od tych progresów strasznie dziwny człowiek....
martini
 
Posty: 123
Dołączył(a): 1 sie 2012, o 16:57

Re: Varilux soczewki

Postprzez optyk-mila » 2 paź 2012, o 17:00

Hej martini,ja ostatnio też miałam doczynienia z takim klientem,może to ten sam koleś,próbuje swoich sił w róznych zakładach optycznych :lol: ,co do mojego przypadku,kazałam mu wziąc te okulary z powrotem do domu i choćby miały leżeć w szufladzie ,ma wrócić za 30 dni w końcu tyle trwa okres adaptacji,a nie 1 dobę :D
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość