Spersonalizowane okulary progresywne

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Re: Spersonalizowane okulary progresywne

Postprzez zero » 7 wrz 2013, o 13:04

czy to możliwe aby w okularach firmy Essilor S F-360 pacjent nie widział dobrze bliży pośredniej?

Jeżeli taki problem wystąpił, tzn., że jest to możliwe. Nie wiadomo na czym ten problem polega. Czy obraz w strefie pośredniej jest niewyraźny, czy może pole ostrego widzenia jest zbyt wąskie? Jaka jest moc soczewek do dali i do bliży?
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Spersonalizowane okulary progresywne

Postprzez rob14 » 24 paź 2013, o 14:24

Byc moze nie widzi dobrze do bliży pośredniej na wysokosci na ktorej ma ustawiony monitor, czyli przy dokonywaniu pomiaru powinna byc uwzgledniona moc na odleglosc o 60-70cm na wysokości, na jakiej dana osoba ma ustawiony monitor w biurze. Sam zastanawiam sie nad progresami lub soczewkami biurowymi i wiem, ze to bardzo ważny pomiar dla pracujacych z monitorem wolnostojacym.

W moim przypadku zastanawiam sie, czy szerokosc pola widzenia pośredniego w Essilor Comfort New Edition nie bedzie wprowadzac u mnie zbytniego dyskomfortu. Zastanawiałem sie też nad soczewkami JZO Anateo, bo Intuitiv to dla mnie troche już za duża kwota (katalogowo bodajże 1390 pln z Ideal Max UV). Nie wiem, na ile to prawda, ale słyszałem ze Essilor produkuje Varilux S 4D na rynek EU własnie w JZO i podejrzewam, że może niewiele sie rożnic od JZO Intuitiv - czy mogłby to ktoś potwierdzic?
rob14
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 sie 2013, o 21:41

Poprzednia strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron