Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez joanna » 9 lut 2011, o 10:34

Od dawna jesteśmy przekonani że osoby noszące okulary posiadają wysoki iloraz inteligencji. Dobrze dobrana oprawa do owalu twarzy czy kształtu nosa potrafi odmienić diametralnie wizerunek każdego z nas. Ale czy każda osoba nosząca okulary to chodzące kompendium wiedzy? Czy to tylko stereotyp :?: W podejmowanych decyzjach wielu z nas kieruję się emocjami, subiektywnym odczuciem, wiele naszych wyborów jest trudne do zweryfikowania. Istnieją jednak badania które obalają lub nie mit że ogromny procent ludzi postrzega okularników jako osoby bardziej inteligentne.

Do badań zaangażowano ponad 200 osób, z dużą przewagą pań, bądź co bądź kto ma być bardziej obiektywny jak nie kobieta wobec drugiej kobiety :roll: . Uczestnicy testu mieli za zadanie wskazać która modelka na zdjęciu (w okularach i bez nich)wydaje im się bardziej atrakcyjna i inteligentna. Wynik był zaskakujący z uwagi na przewagę odpowiedzi, a mianowicie ponad 90% :shock: ankietowanych stwierdziło że pani ze zdjęcia w okularach posiada wyższe IQ niż gdy widzą ją bez nich, nie zważając na rodzaj oprawy. Dalsze testy tylko potwierdziły tą teorie. Osiągnięty wynik potwierdza że okulary są niezastąpionym gadżetem dla osób które chcą uchodzić za mądrzejsze i poważne. Często niestety ma to mało wspólnego z realiami ;)

Nasza rada: Biegnijcie do najbliższego optyka po modne okulary korekcyjne(choćby "zerówki" )koniecznie z filtrami UV :)
Avatar użytkownika
joanna
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 gru 2010, o 14:21
Lokalizacja: Poland

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez zez_ukryty » 15 mar 2011, o 22:04

"Często niestety ma to mało wspólnego z realiami ;)" Zgadzam się całkowicie z tym zdaniem. Przecież to życie. Nie trzeba nie nosić okularów żeby być skończonym kretynem. Nie trzeba nosić okularów żeby być mądrym. P.S Kobiety w okularach mają jednak w sobie "to coś" ;)
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez Justin » 15 mar 2011, o 23:29

Obrazek pewnie, że mają Obrazek
w zasadzie każdy ma to "coś" a dobrze dobranymi okularami możemy podkreślić swoje walory i zamaskować niedoskonałości ( jeśli takowe mamy) możemy wyglądać ciekawiej, bardziej elegancko i wysublimowanie. Szeroki wybór opraw okularowych o różnorodnym wzornictwie i szerokiej gamie kolorów daje nam wielkie możliwości szaleństwa w tym zakresie Obrazek
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez Endi » 22 mar 2011, o 19:29

no i wkońcu odnalazłem miejsce gdzie mogę się pożalić :D kiedyś zwykły pracownik teraz pseudo menadżer firmy, kiedyś współpracownik mający szacunek i poważanie u swoich kolegów teraz na ten szacunek pracuje każdego dnia, budowanie swojego autorytetu rozpocząłem od przekazywania wiedzy na forum firmy bez wymądrzania się, plany jednak legły w gruzach...nikt mnie nie słuchał, postanowiłem więc przybrać inną pozę wrednego faceta wymagającego tego samego od siebie jak i od innych, pierwszym krokiem była zmiana stylu na typowo elegancki pod krawacikiem no i okulary które dodają mi dystynkcji i powagi ... hehe mój urok osobisty podziałał :P i co wy na to :lol: pingle robią swoje wszystkie w firmie kobiety moje i ...kropka :lol:
Kłaniam się wszystkim pięknym damą odwiedzającym forum :)
Endi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 mar 2011, o 19:20

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez seba » 24 mar 2011, o 14:02

Hej Endi, nie jestem pewien czy elegancki stój i okulary spowodują że staniesz się nagle autorytetem, może Ty poczujesz się pewniej i to może Ci pomóc. A jeżeli chodzi o tą codzienną pracę nad budowaniem autorytetu i wizerunku to mogę poradzić tylko tyle że zawieszając sobie wysoko poprzeczkę trzeba wziąć pod uwagę to, że będzie trzeba przez nią skakać czy będziesz miał siłę czy nie.
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez zez_ukryty » 24 mar 2011, o 14:28

A jak skok się nie uda to będzie rozpamiętywany przez długi czas. A nikt z nas ludzi nie jest nieomylny. Chyba, że w Twoich żyłach płynie raket fiułel a nie jakieś tam dziadostwo :D . Pozdro :D
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez Endi » 26 mar 2011, o 18:05

hmm...chyba tak trochę odbiegamy od tematu, dopisałem się tu do wątku gdzie przedmiotem rozmów miało być to czy okulary dodają inteligencji, a ja tu widzę, że ktoś mi robi analizę psychologiczną...chłopaki to z okularami co wcześniej pisałem to tak pół żartem pół serio...ale chcąc nie chcąc piszcie sobie co chcecie...na laski ten image działa mega :D
Endi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 mar 2011, o 19:20

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez zez_ukryty » 28 mar 2011, o 11:27

My tak z troski :* . A jeżeli chodzi o kobiety to pewnie nie okulary podziałały. Tylko prędzej postawa pewnego siebie, wymagającego samca-alfa ; d .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez Endi » 28 mar 2011, o 19:44

Zez_ukryty Ty kobieta czy mężczyzna jesteś, wolę opcję numer jeden bo buziaka mi przesłałeś :? ??? A druga sprawa to, to że chyba się uzależniłem od okularów ... kupiłem sobie kolejne tym razem przeciw słoneczne hehe pełny bajer ala policjanci z Maiami hehe :) mówię wam jaram się tym jak dziecko :lol: znów robię dobre wrażenie :D postaram się zrobić zdjęcie i wkleić jako avatar :) może komuś przypadną do gustu :) jedno wiem na pewno, kocham swoją panią optyk , dziewczyna ma magie w doradzaniu przy zakupie okularów, więcej takich kobiet po proszę ;)
Endi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 mar 2011, o 19:20

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez zez_ukryty » 28 mar 2011, o 19:58

Ironiczne buziaki rozdaję każdemu. A jak pani optyk jest taka miła niech Pan ją zaciągnie na kawę. I nie zapomni o sanglasach.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Następna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości