wiarygodność salonu optycznego

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

wiarygodność salonu optycznego

Postprzez hipster1970 » 21 sty 2014, o 14:06

Witam wszystkich.Od ponad 30 lat jestem użytkownikiem okularów.Wada niewielka obecnie Lewe +1,00 Prawe +1,25 .Przez ostatnich 20 lat mieszkałem w Poznaniu i korzystałem z salonu przy Sikorskiego.Wszystko odbywało się raczej bez problemów,co jakiś czas wymiana szkieł(byłem wiernym klientem na soczewki ZEISS) i byłem generalnie zadowolony.W 2010 roku na ze względów zawodowych byłem zmuszony przeprowadzić się do jednego z miast na wschodzie Polski.Będąc już w nowym miejscu zbadałem wzrok i okazało się,że wymiana okularów jest konieczna.Jako wierny klient firmy ZEISS odszukałem salon oferujący ich soczewki.Wszystko ładnie,pięknie przy zamówieniu zaznaczyłem,że chcę oryginalne soczewki ZEISS.Tak oczywiście Pani w salonie potwierdziła będzie ZEISS.Okulary odebrałem,używam je już około 2 m-ce i zacząłem mieć wątpliwości czy to napewno ZEISS?Widzenie w tych nowych okularach jest jakby gorsze niż w tych które robiłem wcześniej w Poznaniu.Okulary mają jakby mniejszą ostrość.Proszę Państwa o pomoc.W jaki sposób mogę sprawdzić czy aby napewno są to oryginalne soczewki ZEISS?Salon gdzie robiłem te okulary reklamuje się jako oferujący produkty ZEISS. Proszę o podpowiedź jak to mogę sprawdzić?Pozdrawiam.
hipster1970
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 10:56

Re: wiarygodność salonu optycznego

Postprzez Zwierciadło » 21 sty 2014, o 15:50

Carl Zeiss każdą soczewkę markową znaczy grawerem...

Carl Zeiss dzięki licznym innowacjom i ulepszeniom wprowadził nowoczesny wzorzec miar w dziedzinie optyki okularowej. To małe "z" na twoim szkle jest świadectwem naszej tradycji. Szkła
z tym znakiem zostały skontrolowane według specjalnych norm Carl Zeiss, zwłaszcza pod względem jakości.

http://www.zeiss.pl/c1256d2e004d3ec2/Co ... 3a002cb767

Certyfikat gwarancyjny

Do każdej pary szkieł powinien być załączonycertyfikat gwarancyjny.
Zwierciadło
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 09:14

Re: wiarygodność salonu optycznego

Postprzez zero » 21 sty 2014, o 23:37

okazało się, że wymiana okularów jest konieczna

Jaka jest moc nowych soczewek? Jeżeli konieczna była wymiana soczewek, to pewnie moc jest inna. Może tu jest problem.
Carl Zeiss dzięki licznym innowacjom i ulepszeniom wprowadził nowoczesny wzorzec miar

Czyli nowy wzorzec metra. O jakości optycznej decydują materiał i konstrukcja. Przy tak małej mocy ewentualne różnice w jakości optycznej będą niewielkie i dla mnie pierwszym wyborem byłoby raczej sprawdzenie poprawności korekcji (jeżeli moc soczewek jest zmieniona). Soczewki Zeissa i każde inne grawerowane każdy optyk stara się tak montować w oprawce, aby firmowy znak pozostał w obszarze ramki. Myślę, ze to będzie łatwo sprawdzić u każdego optyka. Jeżeli były zamawiane soczewki Zeissa, to oczywiście takie powinny być zamontowane, bez względu na to, czy jakości optyczne innych soczewek różniłyby się od nich, czy nie.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: wiarygodność salonu optycznego

Postprzez niki » 22 sty 2014, o 14:34

Do okularów powinny być dołączone torebki od soczewek okularowych i/lub certyfikat firmowy na szkła. Jeżeli Pan tego nie dostał możnaby podejrzewać że coś jest nie tak. A druga sprawa to moc okularów, to może być główną przyczyną gorszego widzenia.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: wiarygodność salonu optycznego

Postprzez A.M. » 30 sty 2014, o 14:14

Radziłabym zweryfikować receptę na ponownym badaniu wzroku.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: wiarygodność salonu optycznego

Postprzez hipster1970 » 6 lut 2014, o 13:13

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie.Ustaliłem w salonie,że zamontowane w moich oprawkach soczewki to Sola 1.5 HMC.Pani poinformowała mnie,że są to oryginalne soczewki ZEISS a to Sola 1.5 HMC to podtyp soczewek.Proszę o podpowiedź czy tak faktycznie jest.Korekcja jest dobrana prawidłowo co sprawdziłem.Mam wrażenie,że obecnie używane okulary mają mniejszą przejrzystość.pozdrawiam.
hipster1970
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 10:56

Re: wiarygodność salonu optycznego

Postprzez niki » 17 lut 2014, o 14:50

Nie orientuję sie w asortymencie produktów firmy zeiss, ale może są to jakieś soczewki w wersji ekonomicznej i dlatego komfort widzenia jest inny niż w poprzednich szkłach. Każdy producent soczewek ma produkty o zróżnicowanej jakości, od soczewek eco(zwykle produkcji chińskiej) do flagowych produktów. Więc sama nazwa producenta raczej nie świadczy o wyjątkowej jakości.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: wiarygodność salonu optycznego

Postprzez pola » 19 lut 2014, o 14:22

Dokładnie, warto sprawdzić czy nie zostały wstawione soczewki eco. Nie można od nich wiele wymagać choćby były najlepszej marki.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: wiarygodność salonu optycznego

Postprzez mario » 25 lut 2014, o 12:22

Ja wystrzegam się produktów w wersji ekonomicznej znanych firm. Wolę produkt tańszej firmy ale o wyższym standardzie.
mario
 
Posty: 55
Dołączył(a): 10 sty 2011, o 12:07

Re: wiarygodność salonu optycznego

Postprzez niki » 11 mar 2014, o 12:10

Warto zawsze dopytać nie tylko o różnice w cenach szkieł, ale też o różnicę jaką odczujemy w jakości szkieł. A różnice mogą być ogromne.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Następna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości