Zdrowe oczy - profilaktyka

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez optyk.F » 2 mar 2012, o 06:55

Proponuje krople Visine na zmęczone oczy ,zapewniają długotrwałą odświeżającą ulgę zmęczonym i podrażnionym oczom .Krople Visine ,nawilżają ,stosuje się w celu zmniejszenia zmęczenia lub zapobiegania zmęczeniu, nadwyrężeniu i podrażnieniu oczu.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez fajna-brunetka » 2 mar 2012, o 15:26

Moim zdaniem nieczęsto sie zdarza, że osoba oczuwajaca zmeczenie oczu pomaga sobie choćby wspomnianymi tu kroplami... ja na ogół słyszałam: " oj coś mi się dzieje z oczami, wychodzi siedzenie przy komputerze, musze iśc do okulisty i niech mi przepisze okulary..." i jedno i drugie zachowanie chyba nie jest najlepszym. Odnosnie przyjmowania leków wypadalloby zasiegnac porady specjalisty a w drugim przypadku owszem jest wizyta okulistyczna tylko po 1 szkoda, że są to wizyty tylko w razie problemu a 2 sprawa, czesto ludzie myślą, że okulary są zbawieniem- a niekiedy powod tkwi glebiej... wlasnie dlatego tak wazna jest profilaktyka
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez Sklep_Optyczny » 6 mar 2012, o 17:17

Moim zdaniem na temat profilaktyki powiedziano już tutaj bardzo wiele,należy się tylko stosować do tych rad. Poza tym mogę się zgodzić,że wspomniane krople nie zawsze sa dobrym rozwiązaniem na boląc oczy i problem tkwi znacznie głębiej. Konsultacja ze specjalistą jest tutaj niemal wskazana.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez Lenka » 5 lip 2012, o 10:51

Witam,
czy zaprószone piachem oczy dziecka wystarczy przemyć solą fozjologiczną czy powinnam coś dodatkowego kupić w aptece?
Lenka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 09:01

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez MARK » 5 lip 2012, o 11:13

Mojemu siostrzeńcowi raz taki sposób pomógł ale drugim razem natarł i trzeba było iść do okulisty ,bo oko zrobiło się czerwone i bolało.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez dzika » 9 lip 2012, o 10:46

Oczy pełna piachu miałam po raptownym wietrze.Trochę bolały na początku ale łzy oczyściły wszystko po paru minutach.Oczywiście płakałam jak małe dziecko :D
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez Sklep_Optyczny » 9 lip 2012, o 18:00

Można przemyć solą fizjologiczną,ale najpierw samą wodą i obserwować czy nie wystąpiły jakieś zatarcia,to bardzo istotne. W razie potrzeby polecam także konsultację z lekarzem specjalistą.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez Lenka » 10 lip 2012, o 09:08

Chyba nic sie nie stało, faktycznie najpierw był krzyk i płacz, nie pozwoliłam dotykać oczu więc piasek wypływał sam, bez pomocy dłoni, oczka przemyliśmy wodą a w domu dodatkowo solą fozjologiczną. Oczka były czerwone bo chyba niemożliwe żeby po takiej dawce brudu i kurzu i płaczu były normalne, ale następnego dnia było znacznie lepiej i na razie nic się nie dzieje. A i podałam jeszcze wapno tak na wszelki wypadek, bo na pewno nie zaszkodzi a może troszkę złagodziło objawy.
Lenka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 09:01

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez dzika » 10 lip 2012, o 15:13

To prawda, że krzyk dziecka jest przerażający,jakby podwójnie coś się stało.Mój siostrzeniec raz szturną się w oko.Nie pozwolił ani zajrzeć,a co dopiero dotknąć.Wrzask był niesamowity.Jednak po kilku minutach łzy wypływające z oka złagodziły ból i dalej skakał :D
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez seba » 11 lip 2012, o 08:46

Mój siostrzeniec kiedyś miał podrażnione oko i wpuścili mu krople, tak to zapamiętał że teraz jak coś mu wpadnie lub boli go oko to na słowo "krople" od razu wszystko przechodzi :D
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron