Niska cena = kiepska jakość?

Opinie doświadczonych przez los. Wady i zalety zakupów przez internet

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez Justin » 28 lip 2011, o 07:59

Witam, cieszy mnie, że logują się osoby nie tylko dla swojego problemu ale zaglądają również do innych tematów i czerpią wiedzę z zakresu optyki, okulistyki, która przyda im się w codziennym życiu, ba nawet w pewnym zakresie ułatwi je ;)

Miło widzieć jak na pytania nowych forumowowiczów odpowiadają stali bywalcy ;)
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłej lektury bo w każdym dziale można sie dowiedzieć czegoś ciekawego.
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez Sklep_Optyczny » 28 lip 2011, o 10:59

Jeżeli mogę coś dodać,to z doświadczenia napiszę,że im niższa cena tym słabsza jakości to się potwierdza. Szczególnie w dziedzinie optyki. Uważam ze akurat na tym nie powinniśmy oszczędzać i zapewnić swoim oczom najlepszą ochronę oraz zdrowie.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez KASIA » 28 lip 2011, o 12:36

Witam Często zagladam na forum-jest tu bardzo dużo ciekawych tematów dotyczacych nie trylko mnie ale także i moich znajomych dlatego namawiam wszystkich do odwiedzania forum.
KASIA
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 cze 2011, o 08:27

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez Olimpia » 29 lip 2011, o 09:31

Nie zgodzę się że im mniejsza cena tym niższa jakoś. Ostatnio często jest tak że ktoś kto ma wyrobioną markę zaczyna oszczędzać na materiale żeby zwiększyć zyski, natomiast producent czegoś nowego wchodzącego na rynek na lepszą jakoś i niższą cenę bo chce zdobyć potencjalnych klientów. Co do jak najlepszej ochrony w pełni się zgadzam. Jeżeli chodzi o allegro i szkła to rzeczywiście słaby pomysł. Przechodząc do sedna chciałam się zapytać jak to jest możliwe że te same produkty, tych samych producentów np. soczewki kontaktowe, bądź płyny do soczewek wliczając już nawet koszty wysyłki z allegro taniej można nabyć od 5 do nawet 40 zł niż w salonach optycznych????
Olimpia
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 09:15

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez LEMUR » 29 lip 2011, o 12:07

Olimpia napisał(a):Nie zgodzę się że im mniejsza cena tym niższa jakoś.


na cene koncowa nie tylko wplywa jakosc ale takze i narzucona marza ;) - bez wzgledu na dziedzine. Ten sam dobry / kiepski jakosciowo produkt mozna znalesc w zupelnie rozbieznych sobie cenach...

natomiast tak poza nieco tematem. Czesto napewno kazdy z branzy optycznej spotyka sie z osobami pytajacymi o cene np plastkiki z antyrefleksem - tylko pytanie czy nie powinno sie wtedy uscislic, przeciez mamy dostepne soczewki no-name, eko, standard, premium. I nie dosc, ze pomiedzy nimi u kazdego bedzie inna cena, to jeszcze jak napisalem pomiedzy tym samym produktem moga zainstniec roznice cenowe.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez zez_ukryty » 29 lip 2011, o 13:10

LEMUR napisał(a):natomiast tak poza nieco tematem. Czesto napewno kazdy z branzy optycznej spotyka sie z osobami pytajacymi o cene np plastkiki z antyrefleksem - tylko pytanie czy nie powinno sie wtedy uscislic, przeciez mamy dostepne soczewki no-name, eko, standard, premium. I nie dosc, ze pomiedzy nimi u kazdego bedzie inna cena, to jeszcze jak napisalem pomiedzy tym samym produktem moga zainstniec roznice cenowe.


Standardowa bitwa na ceny miedzy salonami. Niestety wśród wielu klientów liczy się tylko to co wyrazi się im w liczbach. Mało który pyta jaka to soczewka, że dalej kosztuje 35,- a u mnie 70, 112, 150, 260, 300. Albo odwrotnie - u mnie ten sam produkt za mniej niż u konkurencji na co konkurencja twierdzi i mówi klientowi, że to jakaś chińska. Dlatego zacząłem stosować to o czym mówi Lemur - informuję klienta, że chińska tyle i tyle, a lepsze z gwarą od tylu do tylu. Bo zresztą jak się sieknie cenę 150 za kpl. kiedy klient za 70 może mieć chinole gdzieś indziej, to już lepiej zacząć niżej i klienta zatrzymać. Ma to swoje plusy oczywiście i minusy. Bo zaczynając od najniższych i najgorszych zarazem cen i produktów mało którego klienta da się na mówić na coś droższego i zarazem lepszego. Magicznym trochę słowem jest słowo "chińskie" - ludzie nie lubią chińskich rzeczy albo udają, że nie lubią mimo, iż w domu 80% wyposażenia jest z ChRL. Dzięki temu tandeta sprzedaje się rzadko. Zresztą nie ma co się za bardzo nad tym rozczulać bo to nie do tego dział ale na zadowolenie klienta składa się wiele różnych rzeczy od cen, po minę optyka i samego klienta, który nie zostanie u Ciebie bo mimo, że wisi na wieszakach 400 opraw powie, że masz brzydkie bo nie widzi żadnej różowo-biało-lazurowej.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez Justin » 30 lip 2011, o 08:17

Niestety nie dogodzi sie każdemu, to wiedzą wszyscy ;) Klienci bywają różni, jeśli zależy im tylko na cenie to marne szanse na przekonanie ich na soczewki z najlepszym antyrefleksem bo dla nich faktycznie nie ma różnicy jaka to powłoka, ważne że jest i tyle, naszym zadaniem jest im uświadamiać, że jakość soczewek jest ważna, a czy zechcą zakupić produkt lepszy to tylko ich decyzja... Na szczęście są też klienci zorientowani w tym temacie, dla których właśnie jakość jest ważna, którzy ciągle dopytują czy jest jeszcze coś lepszego niż to, co im zasugerowaliśmy. Są otwarci na rozmowę i propozycje innych lepszych rozwiązań- oby takich jak najwięcej ;)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez OptykAniaM » 30 lip 2011, o 08:32

Najważniejsze to uświadomić klienta. Często klienci nie wiedzą jakie są możliwości w asortymencie soczewek okularowych. Gdy poznają wady i zalety obrazowo przedstawione, mogą dokonać racjonalnego wyboru. I nikt potem nie powie że gdyby wiedział że np.tańszy antyrefleks tak marnie się czyści wolałby dopłacić i nie mieć problemu.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez Michał » 23 sie 2011, o 09:02

Witam Szanowne Grono

Muszę przyznać, że niestety dałem sie nabrać na ładny opis w necie :(
Wstyd mi... Bardzo sie wstydziłem iść po zakup okularów, zawsze uważałem, że wyglądam śmiesznie w okularach dlatego zdecydowałem się na zakup na allegro, w okularach chodziłem rzecz jasna tylko w domu;/ i mimo, że nie były stale użytkowane to zszedł lakier- to jakiś koszmar, sprzedawca oczywiście umywa ręce.

odradzam takie zakupy!!!!!
Michał
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sie 2011, o 08:53

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez Justin » 24 sie 2011, o 08:29

Drogi Michale, szkoda, że wcześniej nie trafiłeś do nas- mógłbyś poczytać sobie jakie są konsekwencje takich zakupów...
Domyslam sie że to były gotowce i to nawet nie chodziło o oprawę tylko całość, a gdzie choćby tak ważny pomiar rozstawu żrenic? Ze swojej strony powiem tak: powinieneś sie cieszyć, że tak sie stało, bardzo Cie proszę zadbaj, ale prawidłowoo swój wzrok. Jeśli masz juz receptę to udaj się do optyka i dobierz sobie okularki, które będą do Ciebie pasowały, sam zobaczysz że zanim sie zdecydujesz na konkretną oprawę, przymierzysz ich sporą ilość i będziesz mógł ocenic co Ci pasuje a co nie. Na allegro nie miałeś takiej możliwości, nie napisałeś czy byłeś zadowolony z dopasowania oprawy, było mowa tylko o starciu lakieru. Zapewniam Cię, że po wizycie u dobrego optyka bedziesz zadowolony, tam osoba wyszkolona pod tym względem pomoże Tobie dokonać wyboru, jednak decyzja bedzie Twoja. Będziesz miał pewność jakości i gwarancję.
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary z Allegro ??

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość