Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Opinie doświadczonych przez los. Wady i zalety zakupów przez internet

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Iwo » 22 lis 2011, o 11:13

Lubie okulary, lubię je zmieniać, lubię znać najnowsze trendy. W domu mam chyba ze 4 pary okularów z aktualnymi mocami. Lubie się bawić stylizacją i szczerze przyznam w Optykach też często te oprawy są takie zwykłe, nic sobą nie wnoszą albo nudę. Jeżeli już noszę coś na nosie chcę aby to był mój atut, coś co podkreśli mój charakter. W ogóle to jestem fanem opraw plastikowych. Kiedy trochę się przechadzałem po Optykach ale tam jakoś nigdy nie mogłeś znaleźć nic co by mi odpowiadało. Jak kupuje na allegro to nie muszę wychodzić w domu, siedzę, oglądam, robię wywiad ze sprzedawcą o kupuje. Tylko raz udało mi się kupić oprawy w salonie optycznym i rzeczywiście są fajne czarne, klasyczne. Nie liczę oczywiście niewypału z vision ekspresu. Złodzieje i oszuści. Nie dość że oprawy drogie jak cholera, szkła też nie jakieś tanie to jeszcze jak coś się stanie to wypinają się na Ciebie i radź se sam... o_O zero profesjonalizmu i tylko kuszą tymi reklamami i przekłamanym marketingiem... To są np. świetne oprawy
calvin.jpg
calvin.jpg (37.96 KiB) Przeglądane 6752 razy
lub
oliver.jpg
oliver.jpg (31.17 KiB) Przeglądane 6752 razy
. W tym co piszesz Justin rzeczywiście jest trochę prawdy, ale moich potrzeb nie da się chyba zaspokoić w salonach Optycznych. Może sam wezmę się za projektowanie opraw i może w Twoim salonie kiedyś zagoszczą ;)
Załączniki
ralph.jpg
ralph.jpg (43.81 KiB) Przeglądane 6752 razy
Iwo
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 lip 2011, o 10:26

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Justin » 24 lis 2011, o 11:00

Moim zdaniem nie da się dobrze dobrać oprawy bez przymiarki!!! To nie jest choćby pościel, że zmierzysz, podoba Ci sie wzór i kupujesz i pasuje, tu musisz dopasowac oprawę do swojej twarzy!

Możesz uważać inaczej, masz pełne prawo do tego i nikt nie zabroni ci postępować wg swoich myśli.
Ale tak szczerze napisz proszę czy mając podane tylko cyferki udało Ci się dobrze dokonać wyboru?
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Iwo » 24 lis 2011, o 16:41

szczerze mówiąc to ciężko tak ocenić samego siebie. Mi tam się podoba a chyba bardzo kiepskiego gustu nie mam. Co prawda na 4 oprawy przez internet jedna była trochę klapą i zakładam je np. na jakieś imprezy typu halloween czy jakieś imprezy ala stare lata więc też je wykorzystuje. Wiadomo że z takimi zakupami wiąże się ryzyko. Czasem można dużo stracić całkowicie pudłując w dobór oprawy ale można też wiele zyskać kiedy znajdzie się coś mega oryginalnego a zarazem bardzo twarzowego i na dodatek niedrogiego :)) Masz racje Justin w tym co mówisz ale ja lubię mieć to co chce i praktycznie zawsze to dostaje do tego jestem uparty. Wiem że czasami moje pomysły są dziwne głupie bądź mało racjonalne czy rozsądne ale taki już mój charakter :)
Iwo
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 lip 2011, o 10:26

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez MrOptic » 24 lis 2011, o 21:45

Witam
Zajmujemy się również sprzedażą opraw na Allegro.
Nie jest to forma promowania naszego optyka i sklepu internetowego,
ale sposób doradzenia Państwu jak rozwiązać przeszkody związane z zakupem opraw przez internet.
Istotnie nie znając modelu i jego rozmiaru nie da się dobrze go dobrać.
Jest to troszkę jak kupowanie kota w worku.
Dobrze, że przepisy pozwalają na zwrot zakupionych produktów do 10 dni.
Najlepszym rozwiązaniem jest posługiwanie się rozmiarami obecnie używanej oprawy.
Można je porównać i wybrać zbliżone.
Jeżeli są to Wasze pierwsze okulary możecie zamówić (przynajmniej u nas) kilka opraw do przymierzenia
i później odesłać je z zaznaczeniem do których opraw mamy wstawić szkła.
Wygodne, pewne , ale trzeba na to poświęcić kilka dni.
Jako optyk z wieloletnim doświadczeniem i dobrze znający się na asortymencie muszę Was ostrzec
przed masą podróbek które są sprzedawane w internecie.
Ceny tych produktów istotnie są bardzo konkurencyjne , ale jakość znacząco obiega od tych dostępnych w Zakładach Optycznych.
MrOptic
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lis 2011, o 09:52

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Iwo » 28 lis 2011, o 10:09

no tak, ale z drugiej strony skąd mamy mieć pewność że w salonie optycznym tez nie dostane jakiejś podróby?? Zresztą i optyk może sprzedawać jakościowo słabe produkty... Swoją drogą to fajny sposób na to przesyłanie paru opraw i możliwość wyboru jednych. Zastanawia mnie bardziej fakt że bez kontaktu z klientem chcecie mu wstawiać szkła... Przepraszam że zapytam ale rozstaw źrenic bierzecie sobie z księżyca???
Iwo
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 lip 2011, o 10:26

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Justin » 28 lis 2011, o 12:28

Rozstaw źrenic nie jest jedynym ważnym parametrem no ale brawo za spostrzegawczość Iwo :), jak widzę, Ty tylko oprawy kupujesz w różnych miejscach i jesteś z tego czasem bardziej czasem mniej zadowolony.
Komu pasuje taka zabawa w wysyłanie i odsyłanie to może z tego korzystać. Reasumując każdy wybiera to co mu pasuje.
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez LEMUR » 28 lis 2011, o 15:54

ja sie zapytam inaczej - jak ustalaja tzw wysokosc montazowa ;) Im wieksza wartosc tym koniecznosc dokladniejszej centracji.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Kara90 » 29 lis 2011, o 09:52

Wiesz Lemur każdy kombinuje jak potrafi. Każdy chce ugrać jak najwięcej nawet jeżeli ma to się odbyć kosztem zdrowia drugiego człowieka. Niestety są ludzie którzy traktują bliźniego bez skrupułów, przedmiotowo i nie przejmują się ich losem tylko tym że będą mieli więcej a skoro jest taka okazja to czemu nie? Ja żyje w przekonaniu że każdego kiedyś spotka taki los na jaki zasłużył :) drodzy forumowicze proszę was jedynie o rozsądek, rozwagę i świadomość posiadania kontroli nad swoim zdrowiem. Nie dajcie się podejrzanym sprzedawcą którzy oferują atrakcyjnymi cenami usługi które mogą niewiele pomóc a być może zaszkodzić. Nie oszczędzajmy na wzroku bo jest to jeden z najważniejszych jak nienajważniejszy zmysł jaki posiadamy. Czy warto jest ryzykować tak wiele oszczędzając powiedzmy 100-200 zł w ciągu dwóch lat?? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie ;) Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Justin » 29 lis 2011, o 10:38

Bravo Kara !!!

Tak jak kupno oprawy można jakoś zrozumieć bo czasem można upatrzeć coś co faktycznie będzie poasowało ( choć ogólnie nie polecam kupna opraw bez przymiarki),wiadomo, że kusi opis i czasem cena, natomiast montaż soczewek powinien się odbywać w salonie optycznym gdzie optyk dokona wszystkich ważnych pomiarów. Warto przemysleć zakup czy dana cena nie jest niższa zw względu na gorszy materiał. Tak jak napisała Kara- rozsądek moi drodzy w dbaniu o siebie.
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez LEMUR » 29 lis 2011, o 15:05

Wiesz Karo, dlatego trzeba gdzie wejdzie tlumaczyc ludziom, jak wazna jest komfortowa, optymalna korekcja i ze prawidlowego "wykonania" okularow na odleglosc sie nie da zrobic. Ktos kto prowadzi takie uslugi - bedzie sie zaklinal ze tak.

Wysokosc montazowa jest rownie istotna jak rozstaw zrenic. Tylko ze tak to jest rowniez - poza tym co napiaslas - ze zawod optyka jest prawnie nieuregulowany - i kazdy rzeznik, sprzedawca moze prowadzic salon optyczny.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary z Allegro ??

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron