Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Opinie doświadczonych przez los. Wady i zalety zakupów przez internet

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez MrOptic » 30 lis 2011, o 23:17

Posiadamy kilka salonów optycznych i setki zadowolonych klientów.
Uwzględniam również klientów zamawiających oprawy przez internet.

Osobiście jestem również za wstawianiem szkieł w optykach :!: :!: :!:

Pomiar który uwzględnia wysokość montażu szkieł jest dokładniejszy.
Co jednak zrobić jeżeli klienci szukając oszczędności sięgają po gotowe okulary.
Alternatywą dla nich jest np. internet gdzie ceny nie ukrywając są dużo niższe.
Jeżeli tylko trafi się na solidnego sprzedawcę (optyka) to niejednokrotnie otrzymane okulary będą lepiej wykonane niż w tradycyjnym optyku.
Wiadomo wszystko zależy od zakładu, ale Ilość i jakość okularów które przychodzi nam czasem po kimś poprawiać to zgroza.
Nie ma reguły, że Optyk w salonie zrobi coś lepiej.
Czasem robimy na odległość dużo dokładniej i zawsze zgodnie z receptą.
MrOptic
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lis 2011, o 09:52

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez wCzteryOczy » 2 sty 2014, o 13:39

Na odległość można co prawda zamówić, ale ja bym się najbardziej obawiała kwestii rozstawu źrenic. Wiadomo jak "mierzy" go większość lekarzy, optyk nie zawsze może chcieć to zrobić jeżeli nie zamawiamy u niego okularów, a mierzenie samemu jakoś mi się nie widzi.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez zKrainyDreszczowcow » 14 mar 2014, o 15:04

A ja mam taką twarz, że dobór oprawy przez internet to abstrakcja :lol:
zKrainyDreszczowcow
 
Posty: 55
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:22

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Piotr » 26 maja 2014, o 13:14

zKrainyDreszczowcow napisał(a):A ja mam taką twarz, że dobór oprawy przez internet to abstrakcja :lol:


nie jesteś jedyną osoba - jest nas zdecydowanie więcej. Jednak niektórzy twierdza uparcie, że sie da.
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Mała » 17 cze 2014, o 12:48

Nie każdy ma twarz że wszystko pasuje- jest wiele osób, którzy maja dużry problem z dopasowaniem opraw
Mała
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 09:15

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez MrHilary_pl » 1 lip 2014, o 11:12

Czasem tak się zdarza,wtedy po prostu zamiast kupować przez internet warto udać się do salonu optycznego i tam przymierzyć,zobaczyć w czym jest nam do twarzy i będziemy mieli zdecydowanie większą pewność:)
MrHilary_pl
 
Posty: 123
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 21:24

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Piotr » 15 gru 2015, o 15:10

MrHilary_pl napisał(a):Czasem tak się zdarza,wtedy po prostu zamiast kupować przez internet warto udać się do salonu optycznego i tam przymierzyć,zobaczyć w czym jest nam do twarzy i będziemy mieli zdecydowanie większą pewność:)


ok ale czy zakupione w innym miejscu okulary optyk poprawi w razie problemu?
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez WojtekCzek » 16 lis 2018, o 10:52

Powiem wam na swoim przykładzie,że zamawianie okularów a allegro a tym bardziej wyrabianie szkieł to jakaś porażka. I tu wrócę do rozstawu zrenic! U optyka do którego chodzę zawsze jest mi mierzony rozstaw. Czasami nie wiem dlaczego jest inny niż na recepcie od okulisty. Ale nigdy odkąd wyrabiam okulary w salonie na miejscu nie zdarzyło mi żebym narzekał. A z allegro nawet nie mogłem ich nosic! Żle widziałem, kręciło mi się w głowie obraz jakoś tak się przestawiał. Ponadto w salonie zawsze dostaje opakowania od szkieł i przynajmniej wiem co noszę natomiast internetowo nie dostałem nic a zabuliłem sporo. Po za tym oprawka rozleciała mi się bardzo szybko,zaczęła się łuszczyć a sprzedawca stwierdził ,że po prostu są zle użytkowane!!!!
Masakra!! Ja odradzam ale to wasz wybór jeżeli macie chęć wywalić kasę w błoto:0
WojtekCzek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 maja 2018, o 10:30

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Edzia » 19 lis 2018, o 09:41

Niektórych rzeczy nie powinno się kupować na odległość.... jestem zdania że okulary są sprawą indywidualną i nie ryzykowałabym z kupnem "na ślepo" :shock:
Edzia
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 wrz 2018, o 14:05

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Pio09 » 26 lis 2018, o 09:50

Ja w ogóle jestem sceptycznie nastawiony do kupowania takich rzeczy z Allegro, jakoś mnie nie przekonują. Okulary to nie dywan, który można położyć gdziekolwiek. Zawsze istnieje jeszcze opcja zwrotu towaru :)
Pio09
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 paź 2018, o 09:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary z Allegro ??

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron