Ewuś...

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Re: Ewuś...

Postprzez dzika » 29 sty 2013, o 09:17

Nie dość że zawalają miejsce to jeszcze trzeba pilnować żeby dostać je na czas.Bo z tym niektórzy pracodawcy mieli problemy.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Ewuś...

Postprzez wCzteryOczy » 30 sty 2013, o 09:50

dzika napisał(a):Nie dość że zawalają miejsce to jeszcze trzeba pilnować żeby dostać je na czas.Bo z tym niektórzy pracodawcy mieli problemy.


Ja pamietam rozmowe jakis czas temu, ze taki system internetowy bylby idealny. wielkie ulatwienie dla pracownika, ktory nie musi sie upominac, dla pracodawcy, ktory nie musi pamietac i dla przychodni, ktora ma czarno na bialym czy ktos jest ubezpieczony czy nie.
A tak to odwieczny problem, czekasz na wizyte u specjalisty 3-4 msc, idziesz, ale zapominasz RMUA i nikt nie musi Cie przyjac...
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Ewuś...

Postprzez vanessa » 30 sty 2013, o 12:01

U nas w firmie rmua nie widziałam przez poł roku , chyba że ktoś sie rozchorował i musiał się prosic żeby dostać taki własnie dokument, bo nie można bylo isc do lekarza wiec ewus jest super rozwiazaniem wiadomo że na poczotku beda jakies luki ale wszystko jest do uzupelnienia....
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Re: Ewuś...

Postprzez bohun » 30 sty 2013, o 12:40

Mój pracodawca tez miał zawsze problem z dostarczeniem rmua, a przez to ja bo nie mogłem normalnie pójść do lekarza, teraz na szczęście będzie inaczej :)
bohun
 
Posty: 96
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 11:17

Re: Ewuś...

Postprzez optyk-mila » 31 sty 2013, o 11:36

Nie przesadzajmy z tymi wizytami u lekarzy bez R-mua,z tego co pamiętam,to zawsze była możliwość dowiezienia dokumentów ubezpieczenia. Osoby pracujące w rejestracji,czy na izbie przyjęć w szpitalach też są ludźmi i rozumieją niektóre sytuacje. W mojej przychodni wystarczyło abym na początku roku kalendarzowego okazała ubezpieczenie,a później mogłam korzystać z usług lekarzy bez okazywania przy każdej wizycie. Jadąc z córką na echo serca do szpitala również zapomniałam r-muki i też nie robili z tego afery,tylko kazali dostarczyć w ciągu 7 dni.
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: Ewuś...

Postprzez optyk-mila » 31 sty 2013, o 11:40

Być może z końcem zeszłego roku trochę się te przepisy zaostrzyły i dlatego wszyscy byli bardziej wymagający,ale zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji i ze wszystkimi można się dogadać. Zyjemy w dobie internetu,więc jakim problemem jest wrócić do domu i przesłać ubezpieczenie meilem do przychodni,lub po prosu donieść następnego dnia.
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: Ewuś...

Postprzez dzika » 31 sty 2013, o 12:14

Jak pisano już na tym forum-tylko wspomnę,że lekarz przyjmie ale leki wypisze wtedy na100%.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Ewuś...

Postprzez welifera » 25 kwi 2013, o 14:51

Jeśli się okaże, że w systemie ewuś widniejemy jako osoba nieubezpieczona, co często się jeszcze zdarza bo nie wszystkie dane są jeszcze wprowadzone, to lekarz i tak ma obowiązek przyjąć pacjenta. W takiej sytuacji piszemy oświadczenie że jesteśmy ubezpieczeni i tyle. Oni sobie to weryfikują i po problemie.
welifera
 
Posty: 55
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 11:00

Re: Ewuś...

Postprzez makarena » 10 lut 2014, o 14:41

dzika, niestety się z Tobą nie zgodzę, ponieważ jak pacjent złoży oświadczenie, to lekarz może wypisać receptę na NFZ, nie musi ale może, zależy na pewno na kogo trafimy.
makarena
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 lut 2014, o 13:54

Re: Ewuś...

Postprzez vanessa » 25 mar 2014, o 13:38

U nas jak do tej pory system ten bardzo pozytywnie się sprawdza, klienci też zadowoleni że nie muszą nic nosić ze sobą oprócz pesela :D
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości