wizyta soczewkowa na NFz???

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Re: wizyta soczewkowa na NFz???

Postprzez karolina » 21 cze 2012, o 09:38

Wiem, że trzeba założyc żeby to ocenic dlatego wspomniałam o przymiarce, a pytanie zadałam dlatego, że znam osoby, które po 1 wizycie (i założeniu soczewek) były zadowolone i wszystko było w porządku ale np moja kuzynka mimo, że juz od dłuższego czasu jest ich użytkownikiem to zanim dobrała odpowiednie to zamawiała chyba 3 czy 4 próbne. Chciałam wcześniej napisać że jeśli ktoś ma astygmatyzm to chyba dobór może być troszkę trudniejszy, ale wolałam postawic pytanie i dobrze bo z odpowiedzi Lemura wynika, że nie niekoniecznie astygmatyzm może byc powodem dalszych prób tylko ogólnie kształt oka może byc różny i dlatego trzeba dopasowywać.

No i Lemur rozwiał też moje wątpliwości co do specjalistów i chyba warto to powiedzieć dosadnie,
Jeśli specjalista za pierwszym razem nie trafi z parametrami/mocami to nie jest jednoznaczne z brakiem jego umiejętności!
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Re: wizyta soczewkowa na NFz???

Postprzez LEMUR » 21 cze 2012, o 11:02

karolina napisał(a):No i Lemur rozwiał też moje wątpliwości co do specjalistów i chyba warto to powiedzieć dosadnie,
Jeśli specjalista za pierwszym razem nie trafi z parametrami/mocami to nie jest jednoznaczne z brakiem jego umiejętności!


Moze sie okazac, i tak sie okazuje, ze podczas badania wydaje sie byc wszystko OK, natomiast po 1-2dnich cos nie odpowiada badanemu, czego nie potrafil lub nie zauwazyl podczas doboru, wtedy na wizycie kontrolnej nalezy to skonsultowac, po to one przeciez sa. Czesto w ramach doboru - bezplatne. Natomiast niestety czesto dziac sie moze tak, ze badany nie przyjdzie na kontrole tylko smaruje na fora dyskusyjne z wynikiem recepty i chce "doboru" na odleglosc lub wybiera soczewki poszukujac po BC lub DIA, albo kupuje co mu odpowiada za namowa znajomych, cen itp...
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: wizyta soczewkowa na NFz???

Postprzez MARK » 23 cze 2012, o 10:11

Wynik jest prosty,każdy indywidualnie musi podejść do tematu-soczewki kontaktowe. :) ;)
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: wizyta soczewkowa na NFz???

Postprzez LEMUR » 23 cze 2012, o 10:19

MARK napisał(a):Wynik jest prosty,każdy indywidualnie musi podejść do tematu-soczewki kontaktowe. :) ;)

jezeli w tym zdaniu jest rowniez odpowiedz na "samodzielnosc", a swiadczyc o tym moze emotek na koncu, wiec ja sie na to zgodzic nie moge. Indywidualnosc nie polega w tym przypadku na samodzielnosci
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: wizyta soczewkowa na NFz???

Postprzez niki » 26 cze 2012, o 11:51

MARK napisał(a):Wynik jest prosty,każdy indywidualnie musi podejść do tematu-soczewki kontaktowe. :) ;)

A może Mark nie ma na myśli stwierdzonej przez Lemura"samodzielności" tylko indywidualnym podejściem nazywa wzięcie odpowiedzialności za swoje oczy, badanie i poznanie specyfiki swoich oczu współpracując ze specjalistą i nie sugerowanie się podpowiedziami znajomych i użytkowników forum.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: wizyta soczewkowa na NFz???

Postprzez MARK » 26 cze 2012, o 13:22

Człowiek jest istotą rozumną więc po przeczytaniu postów na tym forum wie, co zrobić żeby sobie krzywdy nie zrobić jeśli chodzi o użytkowanie soczewek.Czyli wizyta,kontrola itd..... :)
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: wizyta soczewkowa na NFz???

Postprzez fajna-brunetka » 27 cze 2012, o 09:22

Hej,

ja czasem się zastanawiam jak to na prawde jest z tymi ludźmi... czy faktycznie nie rozumieją że sami mogą sobie zrobić krzywdę decydując się na noszenie soczewek bez opieki specjalistycznej??? Pamiętam jeszcze jakis czas temu rozmawiając z koleżanką, która była po wizycie u okulisty chciała pójść zamówić sobie soczewki kontaktowe, z tego co mówiła to Lekarka podobno powiedziała, że może używać czego chce czy to okulary czy to soczewki. Z tych wszystkich postów na forum wynika, że czasem faktycznie wartości okularów i soczewek mogą być takie same natomiast jakby mi ktoś powiedział, że mogę nosić co mi sie podoba bo to bez różnicy to chyba bym była troche zaniepokojona- nie uważam że koleżanka jeśli dostała te soczewki wróciła do lekarki na kontrolę i sprawdzenie czy faktycznie wszystko jest w porządku. Nie wiem jak to sie skończyło bo od tamtego czasu sie nie widziałyśmy ale może dlatego że sama miałam problemy ze wzrokiem przestrzegam wszystkich by racjonalnie podchodzili do swoich oczu i dbali o nie bo wzrok ma sie tylko jeden. Zainteresowani soczewkami niech sobie dokładnie poczytają wpisy specjalistów i wszelakie artykuły poświęcone soczewkom kontaktowym, bo zrobic coś na własną rękę można bardzo szybko tylko w razie problemów ma się pretensje do siebie że nieodpowiednio się zadbało o siebie a problemy czasem nieproste sie pojawiły. Wierzcie mi czasem warto poświęcic więcej czasu i uwagi na swoje zdrowie i później nie załować podjetych pochopnie decyzji.
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: wizyta soczewkowa na NFz???

Postprzez seba » 24 lip 2012, o 13:00

No cóż, zwykle ludzie zaczynaja się nad tym zastanawiać jak już jest coś nie tak, kiedy pojawia się problem. Wtedy dopiero doceniamy to co mamy :cry:
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: wizyta soczewkowa na NFz???

Postprzez Zwierciadło » 8 paź 2013, o 12:54

mati-wawa napisał(a):Witam
Czy ktoś sie orientuje czy wizyta soczewkowa czyli dobor soczewek jest możliwe na NFZ ??? Czy to są wizyty wyłacznie prywatne???

prosze o info
pozdrawiam


Punkt w którym wykonujesz badanie powinien mieć podpisaną umowę na taką refundacje, ale z tego co się orientuje to na próżno szukać. Za to można ubiegać się o dopłatę z NFZ do soczewek twardych które są przepisane ze względów medycznych. to tak w kwestii informacji.
Zwierciadło
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 09:14

Re: wizyta soczewkowa na NFz???

Postprzez mirabel » 15 sty 2014, o 14:37

Hej, z tego co mi wiadomo, to niestety nie ma refundacji na soczewki kontaktowe. Ale znam panią doktor, która przyjmuje pacjenta na NFZ i pacjent dostaje drugą receptę na soczewki kontaktowe.... nieźle co?
mirabel
 
Posty: 86
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 14:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron