Okresowe badanie wzroku

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Re: Okresowe badanie wzroku

Postprzez alicja » 3 lut 2012, o 11:10

Droga Margeritto.
Rzeczywiście dziwna sytuacja spotkała twojego teścia ale często zdarzaja sie takie pomylki .
Wydaje mi się że przyczyna takich sytacji moze byc za krótki czas przeznaczony dla pacjenta :shock:
Moim zdaniem mozna spróbować jeszcze raz pojsc do okulisty w końcu do trzech razy sztuka ;)
Lub po prostu zrobić te słabsze moce a jeśli bedzie zle to potem bedziemy sie martwic :cry:

Pozdrawiam
alicja
 
Posty: 66
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 09:59

Re: Okresowe badanie wzroku

Postprzez Z.Optyk » 3 lut 2012, o 11:25

No to faktycznie zamieszanie...nie dziwię się, że macie dylemat..

Problem w tym, że w gabinecie okulistycznym to pacjent w zasadzie sam decyduje w szkłach z jakimi mocami widzi najlepiej. Twój teść musi sam zadecydować, które moce jego zdaniem i w jego odczuciu zostały najlepiej dobrane... Zastanawia mnie tylko fakt, że teść nie miał wcześniej żadnego cylindra i nagle na tym pierwszym badaniu wyskoczył mu cylinder 2. A następny okulista nie zauważył znowu żadnego... Jedna osoba może się pomylić ale 2?? Więc ja chyba skłaniałabym się wersji bez cylindra...
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okresowe badanie wzroku

Postprzez LEMUR » 3 lut 2012, o 11:44

A czy takie zmiany wartosci nie sugerowaly by jakiegos stanu chrobowego? czy zostal przebadany pod katem zacmy?
To ze sa rozne wyniki w roznych miejscach, w roznych okresach - to normalne, bo rzadko wychodzi IDENTYCZNIE u dwoch specjalistow jest to spowodowane wieloma czynnikami, natomiast "znaczne" roznice - to nie skupialbym sie tylko na "cyferkach" - a raczej nalezy znalezc przyczyne. Co jezeli skonczy sie na wizycie u 5ciu specjalistow i kazdy da inny rozbiezny wynik?
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Okresowe badanie wzroku

Postprzez MARK » 3 lut 2012, o 15:05

Bardziej wiarygodne badanie jest te drugie,a wada jest większa ze względu na czas który minął od badania okresowego pierwszego.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Okresowe badanie wzroku

Postprzez LEMUR » 3 lut 2012, o 16:15

bede sie czepial. jak na podstawie czasu jaki uplynal i nie posiadania kontaktu z badanym i wiedzy o jego np ostrosci wzroku mozna stwierdzic co jest lepsze/gorsze?

przypomina mi sie przepisanie dodatku na podstawie wieku.


zrobic okulary na podstawie recepty, jak sie okaze cos nie tak - reklamowac
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Okresowe badanie wzroku

Postprzez margeritta » 3 lut 2012, o 17:45

Co do tych specjalistycznych badan,to owszem dostal skierowanie ale tu pojawia sie kolejny problem bo w ramach NFZ ciezko jest sie dostac,a prywatnie wszystko kosztuje. Przyznam szczerze,ze moj tesc to troche takie duze dziecko,wiec nie do konca mam pewnosc co uslyszal od tej pani doktor i czy miala jakies watpliwosci skoro dala to skierowanie,sprobuje uzyskac jakies informacje i podziele sie z nimi na forum!
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: Okresowe badanie wzroku

Postprzez Z.Optyk » 4 lut 2012, o 12:41

Ponieważ margeritta nie pisała o żadnych poważniejszych dolegliwościach u swojego teścia to przyjęłam i myślę, że nie tylko ja, że to było posprawdzane. Skupiliśmy się na danych podanych przez margerittę bo tak jak sam Lemurze napisałeś ciężko coś stwierdzić nie mając ani pacjenta ani jego dokumentacji lekarskiej. Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okresowe badanie wzroku

Postprzez margeritta » 6 lut 2012, o 16:01

Witam ponownie i niestety z przykrością stwierdzam,że nie mam żadnych konkretów na temat diagnozy,którą postawiła okulistka przy tej ostatniej wizycie mojego teścia. Nie potrafi mi on powtórzyć co dokładnie usłyszał i skąd pomysł na te dodatkowe badania,ale wiem na pewno,że nie wspominał jej o mocach,które przepisał mu wcześniejszy specjalista. A co do wykonania okularów to zdecydowaliśmy,że ryzykując wykonamy je na podstawie tej drugiej recepty,mam nadzieję że w końcu wszystko będzie ok!
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: Okresowe badanie wzroku

Postprzez optyczka OLA » 6 lut 2012, o 18:55

Margeritta niech teść zrobi sobie okulary z tej drugiej recepty i się wyjaśni czy są dobre czy nie . A tak profilaktycznie teść powinien wykonać dodatkowe badania.Pozdrawiam
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Okresowe badanie wzroku

Postprzez zero » 6 lut 2012, o 19:17

Stare okulary były + 2,5 i + 2,75, a teraz + 3,00 i + 2,00 czyli jedno silniejsze, a drugie słabsze? Poprzedni lekarz zapisał na prawe +6/-2,00, a więc, jeżeli dobrze liczę, średnio + 5,00. Może to oko zawsze miało taką wadę, tylko ktoś uznał, że nie przyzwyczai się do różnicy i Lemur ma rację pisząc:
A moze pomylka wlasnie bylo NIE korygowanie oka słabszego.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości