Operacja zaćmy refundacja

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Operacja zaćmy refundacja

Postprzez LORD » 26 kwi 2011, o 16:13

dostałem skierowanie na szczegółowe badania w kierunku zaćmy. okulista uprzedził mnie że czeka mnie operacja oka lewego. Abstrakcja, nigdy nie chorowałem a tu nagle dotyka mnie termin operacji, chciałbym się zorientować jak to wygląda na tle nfz? długo się czeka? czy w 100% pokrywają koszty? słyszałem różne opinie stąd moje wątpliwości.
LORD
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 16:01

Re: Operacja zaćmy refundacja

Postprzez visionnata » 27 kwi 2011, o 14:13

Drogi Lordzie,myślę że na nurtujące Cię pytanie najlepiej odpowiedzą lekarze specjaliści,jeżeli chodzi o mnie to z tego co się orientuje to zabieg zaćmy jest jak najbardziej refundowany,ale co za tym idzie na pewno troszkę czasu upłynie zanim przyjdzie Twoja kolej, czas oczekiwania niestety jest dosyć długi i czasami sięga nawet kilku miesięcy. Prywatnie na pewno wszystko potoczyłoby się dużo szybciej,ale pytanie czy warto płacić skoro można wykorzystać to,że NFZ jest w stanie nam to sfinansować?
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Operacja zaćmy refundacja

Postprzez zez_ukryty » 27 kwi 2011, o 14:23

Jest refundowany - ale trzeba się dokładnie wywiedzieć o miejsca gdzie.

Visionnata - kilka miesięcy to i tak bardzo dobrze :D .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Operacja zaćmy refundacja

Postprzez A.M. » 27 kwi 2011, o 14:48

Np. woj. podlaskie a konkretnie Łomża równo 12 miesięcy, chyba że trafi się na koniec roku kalendarzowego to jest możliwość że przesuną na początek przyszłego roku z powodu wyczerpanych limitów. Także kilka miesięcy to rzeczywiście nieźle.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Operacja zaćmy refundacja

Postprzez visionnata » 13 maja 2011, o 11:03

Wracając do tematu zabiegów wykonywanych w ramach NFZ to polecałabym poszukanie prywatnej kliniki,która być może ma podpisaną umowę z Funduszem właśnie na tego typu zabiegi. Wiem z własnego doświadczenia,że takie miejsca istnieją,akurat w moim przypadku chodziło o innego rodzaju zabieg-laserowe usuwanie żylaków, normalnie w szpitalach nie używają lasera do takich zabiegów,a poza tym czas oczekiwania jest bardzo bardzo długi,ale na szczęście dzięki znajomym i przy pomocy internetu znalazłam prywatną klinikę, w której usuwanie żylaków,znamion i pieprzyków mają refundowane,dlatego chętnie skorzystałam,dodam jeszcze,że na zabieg czekałam tylko dwa tygodnie. Dlatego jeszcze raz apeluję abyśmy korzystali z przywilejów jakie nam przysługują płacąc co miesiąc nie małe składki do ZUS-u.
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Operacja zaćmy refundacja

Postprzez pola » 17 maja 2011, o 12:24

To prawda. Myśląc o zabiegach refundowanych przez NFZ myślimy automatycznie o "państwowym" szpitalu. Prywatne kliniki kojarzą się z obłędnymi kwotami, ale niektóre z nich, tak jak pisze przedmówczyni mają podpisane umowy z NFZ i również tam możemy poddać się zabiegom. W razie potrzeby naprawdę warto zasięgnąć informacji.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Operacja zaćmy refundacja

Postprzez J.M. » 17 maja 2011, o 16:47

Witam,czytam i nie mogę uwierzyć,że tyle czasu czeka się na taki poważny dla zdrowia zabieg.Może istnieją jakieś wyjątki :?: Starość nie wygląda tak kolorowo,a przecież całe życie pracujemy na nią. :!:
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Operacja zaćmy refundacja

Postprzez zez_ukryty » 17 maja 2011, o 22:59

Z zaćmą można żyć wiele lat. Zanim "dojrzeje" do operacji może minąć jeszcze więcej czasu. Więc jeżeli u kogoś "odkryto" zaćmę, nie oznacza, że od razu trzeba iść pod nóż. U każdego pacjenta ma się to inaczej. Niektórzy po pół roku już niewiele widzą a inni jak napisałem wcześniej żyją z nią wiele lat i mają się dobrze i widzą wystarczająco dobrze. A czy jest to zabieg "poważny dla zdrowia" to dla naszego funkcjonowania w świecie owszem ale czy z medycznego punktu widzenia to zastanowiłbym się nad tym. Dawniej nie usuwano zmętniałej soczewki tylko spychano ją z przed źrenicy na dół gałki ocznej (co z tego, że kończyło się to wadą czasem do +20 dptr. ale nic świata nie przysłaniało ale to było jeszcze za Faraona ;d). Zabieg jest w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 20 min (najszybciej trwający zabieg o jakim słyszałem trwał ok. 30sek). Wiadomo osoby z nadciśnieniem są traktowane trochę inaczej bo jak skoczy ciśnienie podczas zabiegu może być bieda. Plastikowa soczewka na torebkę, wyciągniecie sprzętów. Dziękuję, dobranoc. Zabieg najczęściej jest bezproblemowy, chyba, że lekarz jest jakimś paralitykiem. Przy okazji zabiegu zaćmy można sobie obniżyć ciśnienie wewnątrzgałkowe. Więc jak widać same plusy :D .Miesiąc, dwa i jakaś wstępna korekcja. Najlepiej jak trafiają się po operacji jakieś sferyczne minusy bo wtedy można czytać bez okularków ;) . Duży astygmatyzm i stożek rogówki mówimy a kysz :) .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Operacja zaćmy refundacja

Postprzez mati-wawa » 14 sty 2012, o 11:02

Witam
Czy ktoś się orientuje ile kosztuje operacja zaćmy prywatnie??? Zdaje sobie sprawe ze w innej klinice moze byc inna cena ale interesuje mnie koszt mniej wiecej (przecietna cena ktora trzeba zaplacic).

Pozdrawiam
mati-wawa
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2 lis 2011, o 22:11

Re: Operacja zaćmy refundacja

Postprzez Kara90 » 24 lut 2012, o 10:05

Przykładowo:

Zabiegi usunięcia zaćmy

1. Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz
wraz ze wszczepem soczewki asferycznej Acrysof IQ NATURAL (jedno oko)
Cena zabiegu obejmuje pełną opiekę anestezjologiczną oraz
3 pierwsze badania kontrolne. 3500 zł

2. Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz
z wszczepem pseudoakomodującej soczewki zwijalnej Acrysof ReSTOR NATURAL (jedno oko)
Cena zabiegu obejmuje pełną opiekę anestezjologiczną oraz
3 pierwsze badania kontrolne. 6000 zł

3. Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz ze wszczepem soczewki torycznej Acrysof TORIC lub podobnej (jedno oko) NOWOŚĆ
Cena zabiegu obejmuje pełną opiekę anestezjologiczną oraz
3 pierwsze badania kontrolne. od 5000 zł

Z tego co zauważyłam operacja zaćmy np. w Czech jest około 30 - 40% tańsza niż u nas. Trzeba poszukać :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Następna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron