ZIP

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Re: ZIP

Postprzez lara » 9 sie 2013, o 10:09

ten pomysl jest dobry ponieważ można też wspomóc się wyszukiwarką placówek kontraktowych
lara
 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 09:45

Re: ZIP

Postprzez makarena » 15 mar 2014, o 12:29

czytam...ZIP

ZIP, czyli Zintegrowany Informator Pacjenta to system, dzięki któremu można samodzielnie, po zalogowaniu się sprawdzić przez Internet , gdzie i kiedy się leczyliśmy od 2008 roku, ile to kosztowało, gdzie złożyliśmy deklarację do lekarza POZ, kiedy otrzymaliśmy refundowany sprzęt, np. aparat słuchowy, wózek, protezę, a także, czy NFZ potwierdza nasze prawo do świadczeń w dniu, w którym to sprawdzamy, czy nie. Korzystanie z ZIP jest bezpłatne i wygodne. Dane w ZIP są systematycznie aktualizowane. Szczerze to nawet nie wiedziałam że coś takiego jest :o
makarena
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 lut 2014, o 13:54

Re: ZIP

Postprzez vanessa » 30 kwi 2014, o 16:18

Ja też pierwsze słysze o czymś takim!!! :shock:
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Re: ZIP

Postprzez soczewka11 » 22 maja 2014, o 10:38

sprawdzał ktoś siebie w tym programie?
soczewka11
 
Posty: 279
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 12:57

Re: ZIP

Postprzez Godzina12 » 29 paź 2019, o 13:18

a to dla mnie ciekawostka- nigdy nie było okazji skorzystać
Godzina12
 
Posty: 28
Dołączył(a): 19 mar 2018, o 10:53

Re: ZIP

Postprzez dzika » 20 lis 2019, o 17:28

Z tego co czytam to są plusy i minusy tego zip.Ja też nie próbowałam się rejestrować.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: ZIP

Postprzez zero » 21 lis 2019, o 14:35

Mój wcześniejszy wpis do tyczący ZIP

tutaj

mogę już uzupełnić po 6 latach od rejestracji.
Minusy ZIP:
- człowiek się denerwuje jak w przychodni mówią mu, że coś dostaję za darmo, bo widzę jak na moim koncie jest suma składek ok. 62 500 zl, a suma świadczeń dotychczas udzielonych (badania, leki) ok. 6 100 zł. Co dostaję za darmo?!! Jak kto bardziej nerwowy to i naubliża personelowi.
Plusy:
-piękny słoneczny dzień i nagle…… 3 dni w szpitalu + zabieg – 13 700 zł.
- nie minęły 2 lata i kolejne 4 dni w szpitalu + zabieg – 34 700 zł.
I widzę, ze składki diabli wzięli, a życia – mam nadzieję –jeszcze trochę zostało i trzeba się liczyć z tym, że i kosztów leczenia przybędzie. Plusem jest to, że widok tych kosztów prostuje poglądy tych, którzy twierdzą, że ZUS to złodziej, należy go zlikwidować, bo sami sobie odłożą i pójdą prywatnie do lekarza jak będzie trzeba. Tak, z infekcją górnych dróg oddechowych. Ale jak zdarzy się coś naprawdę poważnego i dostaną fakturę na kilkadziesiąt-, czy sto-kilkadziesiąt tysięcy do zapłacenia, to nie jestem pewien czy tyle będą mieli odłożone. A gdzie ewentualne wieloletnie koszty leków, badań, może rehabilitacji? Każdy chciałby umrzeć zdrowy, ale tylko nielicznym, na ogół ofiarom wypadków, to się udaje. Reszta będzie chorowała i koszty leczenia będą stale rosły. Radzę trzymać się ZUSu bo to jakaś nadzieja na leczenie na starość, choćby na minimalnym poziomie.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Poprzednia strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości