Jedne okulary trzy horyzonty

Informacje o nowych produktach na rynku: szkła, materiały, zaawansowane technologie, ciekawe rozwiązania

Jedne okulary trzy horyzonty

Postprzez monia » 7 sty 2011, o 21:29

Hej.Czy ktoś może mi napisać jak działają takie okulary? ;) ;)
monia
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 16:48

Re: Jedne okulary trzy horyzonty

Postprzez anuszka » 8 sty 2011, o 12:36

Część Monia. Ja tylko słyszałam jak byłam z moja mama u optyka, że istnieją takie okulary "do wszystkiego" chyba progresywne. Są naprawdę fajne i jak ja chciałam sobie takie zrobić to powiedziano mi, że jestem za młoda. Najlepiej wytłumaczą Ci co to jest u optyka, wiec polecam taka wizytę nawet w sprawie samych informacji. :)
Avatar użytkownika
anuszka
 
Posty: 22
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:28
Lokalizacja: Garwolin

Re: Jedne okulary trzy horyzonty

Postprzez agnieszka » 10 sty 2011, o 17:54

hej moja mama korzysta z takich okularów i fakt nazywają się one progresywne są do chodzenia do pracy przy komputerze i czytania tak bynajmniej pani dr okulistka dobrała to są mamy 2 takie okulary do pierwszych się nie przyzwyczaiła ale jak się okazało optyk spartaczył sprawę podobno źle dokonał pomiarów ale mama zmieniła optyka i druga para wyszła rewelacyjnie mama nie rozstaje się z okularami wszystko w nich robi i bynajmniej nie korzysta z 2 par jedna na nosie druga walająca się w torebce jak zostawiła te do czytania w domu to w pracy miała problem i zawsze dzwoniła do mnie, brata ewentualnie taty z prośbą o podrzucenie jej okularów, teraz ma wygodę :)
agnieszka
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 10:50

Re: Jedne okulary trzy horyzonty

Postprzez OptykAniaM » 24 sty 2011, o 13:00

Okulary progresywne są bardzo dobrym wyjściem dla osób korzystających zarówno z okularów do czytania i do chodzenia. Podstawą ich zamówienia jest dokładne badanie okulistyczne. Drugim krokiem jest odpowiednie zmierzenie parametrów przez optyka. Podstawą jest pomiar odległości źrenic osobno dla lewego i prawego oka oraz wysokość danej centracji. To wszystko gwarantuje potem szybki okres adaptacji do danych okularów i wysoki komfort widzenia. Na prawdę warto spróbować.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jedne okulary trzy horyzonty

Postprzez Agnes » 6 kwi 2011, o 08:32

Do korekcji problemów z widzeniem można używać tradycyjnych okularów do czytania, natomiast jeżeli nosisz już jedną parę okularów do dali, ciągła zamiana dwóch par w zależności od odległości obserwowanych przedmiotów jest bardzo kłopotliwa. Szczególnie, kiedy jesteś osobą aktywną zawodowo. OKULARY PROGRESYWNE-sa to szkla do czytania,chodzenia i do komputera,sa bardzo uniwersalne i koryguja wzrok...bardzo polecam,jedyna wada to ze sa drogie , około 800 zl same szkla*i oprawki dodatkowo..sa to soczewki z wielowarstwowa powloka antyrefleksyjna co zapewnia wyjatkowa przejrzystosc..
i wiekszy komfort widzenia...Pozdrawiam
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Jedne okulary trzy horyzonty

Postprzez OptykAniaM » 7 kwi 2011, o 15:27

Dobre soczewki progresywne mają zwykle w standardzie najlepsze z powłok antyrefleksyjnych. Biorąc pod uwagę takie szkła bądź dwie oddzielne pary szkieł do chodzenia i do czytania z takimi samymi powłokami koszt będzie podobny. No i potrzebna jest jedna oprawa a nie dwie.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jedne okulary trzy horyzonty

Postprzez Concept » 17 gru 2013, o 12:30

Okulary progresywne są kosztownym ale uzasadnionym wydatkiem szczególnie dla tych którzy cenią komfort w życiu codziennym, są osobami aktywnymi zawodowo, poszukują najlepszego rozwiązania. Generalnie PROGRES jest dla każdego presbiopa. Problemy z adaptacją to rzadkie przypadki, występują kiedy okulary są niewłaściwie wykonane, zapomina się o pewnych parametrach które są podstawą do ich wykonania (m.in. kąt pantoskopowy), kiedy badanie refrakcji jest nieprawidłowe oraz w sporadycznych przypadkach sam klient stworzy w swojej głowie skuteczną barierę, główną są wyrzuty sumienia z powodu poniesionych kosztów ;) także nie bójcie się progresów, to znakomite rozwiązanie.
Concept
 
Posty: 20
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 09:18

Re: Jedne okulary trzy horyzonty

Postprzez wCzteryOczy » 22 sty 2014, o 20:57

Ja czasami mam wrażenie, że lepiej nie mówić klientowi o tym, ze mogą byc problemy z przystosowaniem się do soczewek progresywnych, bo tworzy sobie w głowie barierę, za to z drugiej strony nie można ich wychwalać, bo założy i powie, że spodziewał się lepszego efektu.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Jedne okulary trzy horyzonty

Postprzez Paweł S10 » 3 cze 2014, o 12:01

ja miałbym spory dylemat jakie okulary zrobić, czy od razu lepsze czy tańsze ale progresywne, czy jednak 2 pary- to wcale nie jest łatwy wybór.
Paweł S10
 
Posty: 62
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 12:59

Re: Jedne okulary trzy horyzonty

Postprzez Olivka » 4 cze 2014, o 14:59

To już się zastanawiaj, jak będziesz w potrzebie decyzja jak znalazł ;)
Olivka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:43

Następna strona

Powrót do Co nowego na rynku optycznym?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron