Czy można pływać w soczewkach?

Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez Maślana » 27 sty 2011, o 10:43

Od niedawna (2tyg.) używam soczewek kontaktowych. Czy mogę w nich pływać na basenie? tam jest chlorowana woda, czy to ma jakieś znaczenie? i czy one mi nie wypadną?
Maślana
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 sty 2011, o 10:41

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez katherina » 27 sty 2011, o 16:42

Soczewki kontaktowe można używać na basenie ale po:
1. jeśli ich użytkownik zakłada okularki do pływania,
2. w przypadku jeśli okulary do pływania nie są stosowane, ale użytkownik soczewek kontroluje pozycje ciała pod czas pływania,tak aby głowa była nad powierzchnią wody.
Dlaczego?
Prosta odpowiedź dostanie się wody do oka może spowodować wypłynięcie soczewki kontaktowej :) .
Wskazówka: Pod czas kąpieli pod prysznicem również proponuje przymknąć oczy kiedy strumień wody kierujemy na twarz, gdyż może on również spowodować jej samowolne opuszczenie powierzchni oka.
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez Maślana » 5 lut 2011, o 12:44

dzięki wielkie katherina... tak myślałem że będzie problem. Miałem nadzieję że i bez okularów do pływanie się obejdzie. A nie da się niestety na tyle kontrolować i pozycji ciała i głowy aby w 100% mieć pewność że soczewki zostaną na swoim miejscu. Mówi się trudno, będę musiał pożegnać się ze swoimi wyobrażeniami nadchodzących wakacji... :roll: a miało być tak pięknie, a wyjdzie tak jak zawsze :geek:
Maślana
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 sty 2011, o 10:41

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez katherina » 11 lut 2011, o 15:10

Maślana trzeba pilnować się faktycznie tego co napisałam, ale bez przesady znam wiele osób które praktykują soczewki w warunkach przez Ciebie wymienianych, trochę więcej ostrożności w podejściu do ich użytkowania i będzie okej :)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez niki » 12 lut 2011, o 11:08

Do pływania dobrze sprawdzają się soczewki jednodniowe. Nawet jak ucieknie z oka, to nie jest tak szkoda jak w przypadku soczewki miesięcznej.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez katherina » 26 lut 2011, o 13:20

fakt jednodniowej soczewki nie jest szkoda, ale czy jest to rozwiązanie ? może warto jednak umiejętnie korzystać z soczewek pod czas pływania lub też po prostu używać okularków do tej czynności, jeśli ktoś ma małą wadę wzroku poradzi sobie i wyjdzie z basenu bez soczewki trafiając do odpowiedniej szatni ;) ale zazwyczaj te osoby takowych soczewek nie praktykują na basenach, a z kolei osoby z dużą wadą wzroku raczej mało komfortowo czuły by się bez korekcji po środku basenu...takie jest moje zdanie na ten temat, ale może w końcu wypowiedzą się osoby które takowe soczewki praktykują :) czekam na komentarze Pozdrawiam Katherina :)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez antek » 1 mar 2011, o 15:36

He he he widzę, że trafiłem tu na osobę godną pomęczenia na temat soczewek :twisted: Katherina uważnie śledzę to co piszesz i chociaż na co dzień używam okularów to od czasu do czasu kiedy okulary mi przeszkadzają używam soczewek....Zawsze kiedy jestem nad morzem to zamiast okularów zakładam soczewki...wchodzę do wody pluskam się :mrgreen: ale czasami ciut wody mi się dostanie do oczu...i wtedy zastanawiam się czy woda słona może jakoś negatywnie działać na soczewki np...wysuszać je co też pewnie źle wpływa na nasze oczy :?: :?: CZY SÓL MORSKA MOŻE ŹLE WPŁYWAĆ NA NASZE SOCZEWKI???? I mam jeszcze jedną obawę(trochę cie Katherina pomęczę :D ) też jak jestem nad morzem i wystawiam swoje ciałko na promienie słoneczne ;) to mam w głowie zadanie mojego kolegi "że zbyt duże ciepło działające na soczewkę może ją rozpuścić" CZY TO PRAWDA???!!! Jak ja się opalam i fakt faktem mam zamknięte oczy i okulary przeciwsłoneczne na nosie to ta soczewka jest jednak narażona na działanie tego słoneczka, ale żeby od razy się rozpuszczała :?: :!: Katherina jak możesz to odpowiedz na te moje pytania, bo zaczynam mieć koszmary senne na temat zbliżających się wakacji brrr..... :roll:
Anteczek :lol:
Avatar użytkownika
antek
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 sty 2011, o 15:22

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez katherina » 1 mar 2011, o 20:34

Po pierwsze : morska woda a soczewki kontaktowe...hmm...wskazane jest tu użytkowanie soczewek jednodniowych, gdyż soczewki długookresowe mogą przysłużyć się tworzeniu drobnoustrojów w środowisku oka w trakcie ich stosowania, czy słona woda może podrażniać bardziej oko? tak, zarówno ta chlorowana jak i ta słona! dlatego też będąc nad morzem polecam pływanie w okularkach do tego przeznaczonych!!!!
Po drugie: czy ciepło słoneczne a co za tym idzie wysoka temperatura może rozpuścić soczewkę? Szczerze nie spotkałam się z takim przypadkiem, ale cóż wyjątki potwierdzają regułę :) Według mnie i mojego doświadczenia ciepło i dość duże natężenie soli w powietrzu może powodować jej przesychanie...także na plaże prócz dobrych okularów przeciwsłonecznych polecam zabrać ze sobą nie tylko olejek nawilżający ciało podczas opalania ;) ale i krople nawilżające soczewkę kontaktową :)
Ps. Jeśli rozwiałam Twoje wątpliwości to cieszy mnie to bardzo , lecz jeśli nie ... zapraszam pytaj :)
Pozdrawiam Katherina ;)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez Monika OPTYK » 4 kwi 2011, o 09:59

Dzień dobry.Tak owszem można pływać w soczewkach kontaktowych ,lecz należy przestrzegać kilku zaleceń.Podczas zanurzania się pod wodę należy zamknąć oczy,aby zapobiec spłukaniu soczewek kontaktowych z powierzchni oczu.Podczas pływania należy przymrużać oczy.W ten sposób brzegi powiek mocnej podtrzymują soczewkę,chroniąc ją przed spłukaniem z powierzchni oka.Ale jak już wcześniej wspomniała Katherina dla pewności lepiej jest używać okularów pływackich.
Avatar użytkownika
Monika OPTYK
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez Sklep_Optyczny » 5 wrz 2011, o 09:15

Jeżeli już chcesz pływać w soczewkach,to koniecznie zakładaj okulary na basen,oraz oczywiście muszą lub też powinny to być soczewki jednodniowe. Największa obawa jest oczywiście o spłukanie soczewek i potem jest problem.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość