Czy można pływać w soczewkach?

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez Sklep_Optyczny » 9 cze 2012, o 09:53

To fakt,takie okulary korekcyjne do pływania to bardzo dobra sprawa jeżeli ktoś systematycznie chodzi na basen. W przeciwnym razie niestety nie sprawdzą się. Ich koszt także nie jest duży,wiec jak najbardziej warto.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez Lavelia » 23 sty 2013, o 16:09

Witam,
Nie chcę zakładać kolejnego tematu, więc tutaj opiszę swój problem.
Na początku ważne informacje: moja wada to -4.5D, mam 16 lat i noszę soczewki kontaktowe(miesięczne). Ostatnio byłam u okulisty i na pytanie czy chodzę na basen odpowiedziałam, że tak(odkąd noszę soczewki to byłam tylko raz na basenie, ale teraz zamierzam częściej jeździć) no i on od razu zapytał czy pływałam w soczewkach. Mówię mu, że nie, bo martwiłam się, że coś złego się stanie. Okulista odpowiedział, że takie pływanie bez soczewek mi bardziej zaszkodzi, bo nic nie widzę(dla mnie to nie problem, przy wadzie -4 zdejmowałam okulary na w-f i też funkcjonowałam). Powiedział, że mogę pływać w soczewkach z okularami do pływania. No i tu problem, bo ja jakoś nie jestem przekonana do pływania z okularami. Na każdym kroku będę się obawiała, czy do okularów nie dostanie się woda. Mam parę pytań:
1. Czy rzeczywiście bardziej sobie szkodzę zdejmując soczewki przed wyjazdem na basen?
2. Czy pływanie w soczewkach miesięcznych z okularami do pływania jest bezpieczne?
Proszę o odpowiedzi ;)
Lavelia
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:47

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez zKrainyDreszczowcow » 13 mar 2013, o 12:19

Chyba przyoczyliśmy zapytanie ;)
Pływanie w soczewkach miesięcznych, nawet w okularach, nie jest chyba zbyt higieniczne... Bo okulary nie mają 100% szczelności, a mogą też się zsunąć np. przy skoku do wody
Ja bym na basen zaopatrzyła się w soczewki jednorazowe po prostu.
zKrainyDreszczowcow
 
Posty: 55
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:22

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez LEMUR » 4 kwi 2013, o 19:51

kilka postow wczesniej wkleilem link FDA odnosnie tego co z soczewkami kontaktowymi
http://www.fda.gov/medicaldevices/produ ... 062589.htm

[quote]
- Do not expose your contact lenses to any water: tap, bottled, distilled, lake or ocean water. Never use non-sterile water (distilled water, tap water or any homemade saline solution). Tap and distilled water have been associated with Acanthamoeba keratitis, a corneal infection that is resistant to treatment and cure.
- Remove your contact lenses before swimming. There is a risk of eye infection from bacteria in swimming pool water, hot tubs, lakes and the ocean
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez dzwoneczek » 13 cze 2013, o 11:03

od late noszę soczewki, i chodzę w nich na basen. Pływam w okularach i do tej pory nigdy mi się nic nie stało:)
dzwoneczek
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 09:38

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez Wiśnia » 14 cze 2013, o 09:59

dzwoneczek napisał(a):od late noszę soczewki, i chodzę w nich na basen. Pływam w okularach i do tej pory nigdy mi się nic nie stało:)



u mnie jest tak samo:)
Wiśnia
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 09:39

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez MrHilary_pl » 4 lip 2013, o 14:35

To w takim razie podziwiam,ja nie mógłbym pływać w soczewkach czy okularach,dla mnie jest to bardzo niewygodne,nie wspominajac już oczywiście o samej higienie.
MrHilary_pl
 
Posty: 123
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 21:24

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez wCzteryOczy » 5 lip 2013, o 07:38

dzwoneczek napisał(a):od late noszę soczewki, i chodzę w nich na basen. Pływam w okularach i do tej pory nigdy mi się nic nie stało:)

To trzeba się cieszyć, ja jednak wolę nie ryzykować i na basen nie założyłabym innych soczewek niz jednorazowe... jakoś jak sobie pomyślę o tym calym pływającym brudzie :|
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez Promyczek » 11 lip 2013, o 13:11

jeśli patrzeć pod kontem pływających brudów i syfu w wodzie na basenie, to najlepiej nie chodzić w ogóle, a jeśli już to w szczelnym kombinezonie do nurkowania głębinowego z butlą. Ludzie to niestety świnie, plują do wody , sikają, często przychodzą brudni i spoceni, a basen traktują jak wielką wannę. Nie wspomnę już o tym że dużo osób wchodzi do wody mając różne uczulenia na skórze i inne dziadostwa. Także równie dobrze można złapać jakiegoś syfa albo inne dziadostwo na skórze. Więc jak komuś tak bardzo zależy na higienie to w 100% odradzam basen.
Promyczek
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 09:40

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez welifera » 22 lip 2013, o 09:29

no fakt w basenie jest mnóstwo "syfu", dobrze że teraz dodają tych barwników do wody to przynajmniej widać jak ktoś się zsika:) ciekawe tylko czy faktycznie potem zmieniają wodę, czy dolewają jakieś chemikalia żeby zdezynfekować.
welifera
 
Posty: 55
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 11:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron