uwierające soczewki

uwierające soczewki

Postprzez adamos97 » 31 maja 2013, o 13:17

dlaczego soczewka uwiera mnie gdy patrze na lewo i prawo?
adamos97
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 19:03

Re: uwierające soczewki

Postprzez margeritta » 3 cze 2013, o 14:45

Może jest źle dopasowana,mam na myśli krzywiznę soczewki,jeżeli jest za mała bądź za duża,możesz odczuwać dyskomfort. A jaki rodzaj soczewek nosisz? Wiem z własnego doświadczenia,że miesięczne różnią się konstrukcją od jednodniowych,te drugie są cieńsze,bardziej delikatne. Może gorzej jest z nauką na tego typu soczewkach,ale jak już z zakładaniem i zdejmowaniem nie mamy żadnego problemu,to noszenie ich jest bezinwazyjne,w ogóle nie odczuwam,że mam coś na oczach.
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: uwierające soczewki

Postprzez adamos97 » 3 cze 2013, o 16:21

nosze soczewki johnsona z ACUVUE ,(są to soczewki toryczne) i własnie tez tak myslałem ze mają zły rozmiar ale okulista wszystko dokładnie badał tzn sprawdzał jak ta soczewka lezy na oku itd . więcej informacji podałem w poprzednim poscie ale nikt nnie odpisał
adamos97
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 19:03

Re: uwierające soczewki

Postprzez wCzteryOczy » 4 cze 2013, o 10:29

Najlepiej wybrać do okulisty raz jeszcze i powiedzieć o problemie. Chociaż, jeżeli było wszystko sprawdzane to nie powinny się dziać takie rzeczy.
A może soczewka jest uszkodzona?
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: uwierające soczewki

Postprzez LEMUR » 4 cze 2013, o 10:36

adamos97 napisał(a):dlaczego soczewka uwiera mnie gdy patrze na lewo i prawo?


Widziala soczewke na oku osoba, ktora te soczewki dobrala?
Czy zadane zostalo jej to pytanie?
Czy mozna rozwiazac problem dyskomfortu nie widzac ulozenia soczewki i faktycznego stanu?

prosze to pytanie zadac w gabinecie u specjalisty, gdzie soczewki byly dobrane. Kazde wypowiedzi to tylko snucie domyslow i nie powinny byc brane pod uwage.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: uwierające soczewki

Postprzez MARK » 4 cze 2013, o 11:02

Może trzeba zmienić firmę lub rodzaj soczewek jeśi okulista uzna wszystko za normalne.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: uwierające soczewki

Postprzez margeritta » 4 cze 2013, o 15:29

A może zwyczajnie oko nie toleruje czegoś takiego jak soczewka kontaktowa i dlatego stawia opór. Co by nie było przyczyną to myślę,że Lemur ma rację. Ponowna wizyta u okulisty jest konieczna! A na chwilę obecną proponuję Ci zdjąć soczewki i korzystać z okularów.
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: uwierające soczewki

Postprzez J.M. » 5 cze 2013, o 08:15

Ja też nie mogłam nosić i zostały tylko okulary mi :( .
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: uwierające soczewki

Postprzez blondynka » 6 cze 2013, o 08:59

margeritta napisał(a):A może zwyczajnie oko nie toleruje czegoś takiego jak soczewka kontaktowa i dlatego stawia opór. Co by nie było przyczyną to myślę,że Lemur ma rację. Ponowna wizyta u okulisty jest konieczna! A na chwilę obecną proponuję Ci zdjąć soczewki i korzystać z okularów.


zgadzam się. Czasami lepiej z nich zrezygnować niż sobie bardziej zaszkodzić. No i okulista obowiązkowo
blondynka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 10:51

Re: uwierające soczewki

Postprzez MrHilary_pl » 4 lip 2013, o 14:34

W pierwszej kolejności udaj się do specjalisty,który określi czy soczewki są odpowiednio dobrane, a jeśli nosisz je od niedawna to daj sobie trochę więcej czasu,dyskomfort na samym początku jest czymś naturalnym.
MrHilary_pl
 
Posty: 123
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 21:24

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron