problem z soczewkami

problem z soczewkami

Postprzez adamos97 » 30 maja 2013, o 14:20

chodziłem kiedys do pewnej okulitski która nie robiąc zadnych dokładnych badan stwierdziła ze nie moge nosic soczewek , wiec zmieniłem specjaliste. Ten dokładnie zbadał mój wzrok i sprawdził jak soczewka układa sie na moim oku , powiedział ze wszystko jest ok . Teraz mam te jego soczewki ale nadal czuje je na oczach, :roll: , wydaje mi sie ze mam strasznie suche oczy dlatego zaczołem zarzywac tabletki zuma,witamine A i krople nawilzające do oczu otive plus . Czy to pomoze ? prosze o rade co mam robic , bo juz mi troche głupio cały czas chodzic do tego okulisty.aha i jeszcze mam jedno pytanie czy soczewki toryczne ( astygmatyzm) nalezy jakos inaczej zakładac , bo są na kazdej z nich jakies dwie linie i nie bardzo wiem o co chodzi.
adamos97
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 19:03

Re: problem z soczewkami

Postprzez Olivka » 7 cze 2013, o 16:30

Nie ma różnicy w zakładaniu soczewki sferycznej i torycznej, ona sama układa się odpowiednio na oku.
Olivka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:43

Re: problem z soczewkami

Postprzez optyk.F » 10 cze 2013, o 17:32

Czasami soczewkom kontaktowym z astygmatyzmem brakuje stabilności na oczach, poza tym zdarza się, że przy gwałtowniejszych ruchach otrzymujemy niewyraźny obraz.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: problem z soczewkami

Postprzez optyk.F » 10 cze 2013, o 17:37

Astygmatyczne soczewki nie powinny poruszać się na oczach jeśli są dobrej jakości.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: problem z soczewkami

Postprzez LEMUR » 10 cze 2013, o 19:49

optyk.F napisał(a):Astygmatyczne soczewki nie powinny poruszać się na oczach jeśli są dobrej jakości.

???? :o
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: problem z soczewkami

Postprzez OptykAniaM » 11 cze 2013, o 08:47

Każda soczewka musi "poruszać" się na gałce ocznej, myślę jednak że chodzi o to, że przy torycznej soczewce, przy gwałtowniejszych ruchach gałki może być odczuwalne chwilowe, inne ustawienie osi cylindra. W dobrych soczewkach ten efekt powinien być zminimalizowany. Choć uważam że takie odczucia są też na pewno kwestią indywidualna i każdy może to odczuwać inaczej lub wogóle można nie mieć takiego wrażenia.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: problem z soczewkami

Postprzez MrHilary_pl » 4 lip 2013, o 14:33

Nie sposób sie z tym nie zgodzić,każdy odczuwa owe "poruszanie się" i potencjalny dyskomfort podczas noszenia na swój indywidualny sposób,to normalna kwestia. W przypadku każdej soczewki musi być zauważalny ruch,inaczej nie wyobrażam sobie aby ktoś mógł je w ogóle nosić.
MrHilary_pl
 
Posty: 123
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 21:24

Re: problem z soczewkami

Postprzez jansobczyk » 9 lip 2013, o 14:12

moze skonsultuj sie z innym okulista
jansobczyk
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 17:03

Re: problem z soczewkami

Postprzez margeritta » 29 lip 2013, o 16:46

Hej,jeżeli jesteśmy przy problemach z soczewkami,to chciałabym zapytać,czy to możliwe,że podczas uderzenia głową w piłkę soczewka wypada z oka? Pytam,ponieważ w weekend mój siostrzeniec,który jest graczem piłki nożnej,właśnie w taki sposób zgubił soczewkę kontaktową. Nosi je od ok 3 miesięcy,są to soczewki jednodniowe,ale taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy. Przyjmując piłkę na tzw. "główkę" spowodował,że podczas uderzenia soczewka z prawego oka wyleciała. Czy to normalne zjawisko,czy może była ona źle założona?
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: problem z soczewkami

Postprzez visionnata » 1 sie 2013, o 14:38

Hej margeritta,dość nietypowe jest to o czym piszesz,ale jeżeli był to jednorazowy przypadek to podejrzewam,że uderzenie musiało być bardzo mocne skoro soczewka wypadła. Jeżeli byłoby coś nie tak z wielkością soczewki to siostrzeniec odczuwałby to zaraz po zaaplikowaniu soczewki do oka,a skoro założył je i wybrał się na mecz piłki nożnej to znaczy,że wszystko było w porządku!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości