Aplikowanie soczewek jedną ręką

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez dzika » 19 sty 2013, o 11:04

Wydaje mi się, że łatwiej zakłada się soczewkę na oko duże i wyłupiaste.Trudniej na małe i gdzie powieki niewiele się rozchylają.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez Nela » 22 sty 2013, o 11:24

Nauka jaka zazwyczaj odbywa sie w salonach, to tyko wstep potyczek z soczewkami, później każdy wyrabia sobie swój własny, najwygodniejszy sposób aplikacji i jeśli wszystko jest ok to po co komus wchodzic z buciorami przekonujac do swojej opcji? chyba nie warto, ważne by każdy był zadowolony a raczej skoro ktos nosi soczewki i sam je zakłada/zdejmuje/pielegnuje to robi to tak jak by mu było dobrze i powinien byc zadowolony.
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez LEMUR » 22 sty 2013, o 11:50

jedna reka - nie spotkalem sie jeszcze, ale wszystko przede mna. Natomiast moze nie do sprzedazy dla indywidualnych uzytkownikow, ale dla firm MDT Krakow oferuje w sprzedazy taka "rozporke" plastikowa, ktora ma na celu utrzymanie gornej i dolnej powieki.
Nie widzialem tego w ofercie innych firm.
ot ciekawostka ;)

http://www.mdt.pl/rozszerzadla-powiekowe-eyegenie
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez kalifornia » 17 kwi 2013, o 16:19

to może być kwestia przyzwyczajenia. Zazwyczaj każdy po jakimś czasie wypracuje sobie swoją własną technikę, która u innego użytkownika nie koniecznie musi się sprawdzić i być wygodna oraz szybka.
kalifornia
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 12:19

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez guana21 » 19 kwi 2013, o 12:59

Nie no generalnie z tego co mi wiadomo to prawidłowo powinno się zakładać przy pomocy 2 dłoni :).
Apropo zakładania soczewki - kobieta/mężczyzna to chyba nie ma reguły. Ostatnio próbowałam :D i trochę mi się zeszło :D.
Ale wiadomo...wprawa:)i bd gites!.
guana21
 
Posty: 15
Dołączył(a): 17 kwi 2013, o 13:36

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez Olivka » 19 kwi 2013, o 15:59

guana 21 - nie wiem czy zauważyłaś ale temat rozpoczął się od wątku gdy ktoś nie może pomóc sobie druga ręką, bo że najłatwiej użyć obu rąk to wiemy :) ale czy to jest prawidłowo to nie ma reguły, prawidłowo jest tak aby sobie nie zaszkodzić i nie podrażnić oka :)
Olivka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:43

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez visionnata » 20 kwi 2013, o 09:28

Zakładanie i zdejmowanie soczewek to naprawdę nie lada wyczyn i niestety w niektórych przypadkach okazuje się,że praktyka nie koniecznie czyni mistrza. Mamy styczność z różnymi klientami i okazuje się,że jednym trzeba poświęcić zdecydowanie więcej czasu niż przypuszczamy. A skoro taki mamy zawód,to musimy służyć pomocą np. w takich przypadkach jak ktoś założy soczewkę,ale niestety nie potrafi jej ściągnąć.
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez welifera » 23 maja 2013, o 10:37

To prawda, ludzie są różni jednym przychodzi to z łatwością a innym nie, ale z regóły większośc osób ma problem ze zdjęciem niż z założeniem
welifera
 
Posty: 55
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 11:00

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez Piotr » 20 sty 2014, o 16:12

ja znam osobe która ma tak wyćwiczone zakładanie/ zdejmowanie soczewek że robi to w mgnieniu oka, nie dam sobie ręki uciąć czy robi to jedna reką czy obiema, ale gdyby nie fakt, że tą czynnośc poprzedza mycie rak, to nikt by się nie zorientował że już " po"
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez Magdalena12 » 28 sty 2014, o 10:36

Długoletni uzytkownik migiem sobie poradzi z aplikacją, ale z zakładaniem jedną ręką sie nie spotkałam
Magdalena12
 
Posty: 91
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 10:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron