Ból jednego oka w soczewce !

Ból jednego oka w soczewce !

Postprzez kubinho1032 » 2 gru 2011, o 14:34

Witam mam wielki problem z jednym okiem.
Do rzeczy : noszę soczewki około 3 lat i od niedawna (4 miesiące) mam problem z prawym okiem. Soczewki kupuję 3 miesięczne, ale po około 2 tygodniach nagle po założeniu prawej soczewki zaczynam czuć wielki ból w oku. Kiedy założę drugą soczewkę na to oko to wszystko jest w porządku.
W przeciągu 3 miesięcy kupiłem około 3-4 par nowych soczewek i zawsze to samo. Po około 2 tygodniach bol w prawym oku.
Okulista powiedzial mi ze to moze być spowodowane złą krzywizną soczewki i dał mi inne soczewki (lepsze bo stwierdził, że te co teraz miałem to szajs) i wszystko było dobrze do tygodnia...
Pewnego dnia soczewka ( prawa) upadła mi na zlew (był on pusty, czysty) i po paru dniach znowu zaczynam czuć bol.
O co chodzi?
Czy to może być jakas infekcja soczewki spowodowana upadkiem do zlewu?
A może to infekcja oka?
kubinho1032
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 gru 2011, o 14:34

Re: Ból jednego oka w soczewce !

Postprzez katherina » 2 gru 2011, o 17:13

Ból spowodowany złą krzywizną???? Trochę dziwna diagnoza, faktycznie można czuć dyskomfort lub też uwieranie w oku przez soczewkę, ale bólem bym tego nie nazwała...najlepszy sposób to albo odpocznij przez miesiąc od soczewek, a potem idź na konsultacje do okulisty i z powrotem po tejże konsultacji zrób powrót do soczewek, albo zacznij używać soczewek jednodniowych( jeśli pierwszy mój pomysł który polecam nie spodoba Ci się)...a co do tej krzywizny i producenta soczewek, to jakie były parametry i nazwa soczewek po przednich a jakie są te obecne?
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ból jednego oka w soczewce !

Postprzez Sklep_Optyczny » 4 sty 2012, o 16:24

Tutaj ponowna konsultacja lekarska będzie niezbędna,więc nie czekaj z tym tak długo. Inna sprawa to sam dyskomfort- jeżeli odczuwasz go podczas noszenia soczewek przez dłuższy czas,to znaczy,że coś jest ewidentnie nie tak.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Ból jednego oka w soczewce !

Postprzez Player » 16 sty 2014, o 10:21

Jesli osoba czuje ból to musi udac się do okulisty, byc może są jakieś powikłania spowodowane albo niedpopasowaniem soczewek albo jakies sakażenie- trudno tu gdybać, takie rzeczy nalezy zdiagnowować przez okulistę
Player
 
Posty: 139
Dołączył(a): 7 maja 2011, o 11:52

Re: Ból jednego oka w soczewce !

Postprzez Mała » 22 sty 2014, o 15:55

zazwyczaj na forach kiedy ktoś mówi o swoim przypadku pada wiele sugestii i ludzie szukajacy porady maja jeszcze większe obawy- tutaj jest inaczej- tutaj pada dobra rada- wskazanie wizyty u lekarza ktory fachowo oceni sytuację.
Mała
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 09:15

Re: Ból jednego oka w soczewce !

Postprzez łobuziak » 30 sty 2014, o 15:55

Mała napisał(a):zazwyczaj na forach kiedy ktoś mówi o swoim przypadku pada wiele sugestii i ludzie szukajacy porady maja jeszcze większe obawy- tutaj jest inaczej- tutaj pada dobra rada- wskazanie wizyty u lekarza ktory fachowo oceni sytuację.


po co gdybac i straszyć osobę, przeciez tak czy inaczej dopiero po dokładnym obejrzeniu oka może paść diagnoza
łobuziak
 
Posty: 166
Dołączył(a): 9 cze 2011, o 07:32

Re: Ból jednego oka w soczewce !

Postprzez Piotr » 7 lut 2014, o 16:14

A czy są osoby którzy nie moga chodzic w soczewkach z racji ciągłego odczuwania czegos na oku? czy powodem tego "bólu" jest zle dopasowanie?
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Ból jednego oka w soczewce !

Postprzez Magdalena12 » 13 lut 2014, o 14:08

ja mam aznajoma z baaardzo wrażliwymi oczami, próbowała soczewek kontaktowych , ale nie dała rady, szczerze mówiac zrezygnowała po pierwszej próbie więc trudno odpowiedzieć na pytanie czy za mało było zapału czy to wina delikatnych oczu
Magdalena12
 
Posty: 91
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 10:52

Re: Ból jednego oka w soczewce !

Postprzez Tinek » 18 lut 2014, o 08:21

Noszę soczewki od 20 lat i także zdarza mi się odczuwać dyskomfort i to bez względu na markę soczewek, noszę i soczewki zwykłe jak i kolorowe
Zawsze odczuwam dyskomfort tylko na lewym oku, oczy badane regularnie zdrowe

Moim zdaniem najlepsza jest opcja soczewek jednodniowych, zakładam rano wieczorem wyrzucam. Tyle że troszkę szarpie kieszeń
Tinek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 lut 2014, o 11:22

Re: Ból jednego oka w soczewce !

Postprzez Nela » 7 mar 2014, o 15:08

jesli ból jest sprecyzowany to moim zdaniem łatwiej znależć jego przyczynę
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość