Soczewka opatrunkowa

Soczewka opatrunkowa

Postprzez mario » 6 paź 2011, o 12:50

Słyszeliście o czymś takim? Jestem po urazie oka, moja okulistka przepisała leki i zakleiła mi oko. Swierdziła jednak że lepiej byłoby kupić soczewkę opatrunkową. Pytałem w aptece i u optyka ale nie mają. Czy tak trudno jest je zdobyć?
mario
 
Posty: 55
Dołączył(a): 10 sty 2011, o 12:07

Re: Soczewka opatrunkowa

Postprzez LEMUR » 6 paź 2011, o 13:25

"status" soczewki opatrunkowej ma soczewka Ciba Vision Night&Day - dostepne w salonach optycznych ktore posiadaja soczewki firmy Ciba Vision.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Soczewka opatrunkowa

Postprzez OPTYKJAGA » 7 paź 2011, o 12:59

Jeśli chodzi o soczewkę opatrunkową to jak najbardziej soczewka ND Ciby Vision.Pacjenci po wyjęciu takiej soczewki automatycznie łzawią i czują dyskomfort.Oko bez soczewki jest podrażniane.Można bez problemu chodzić bez zaklejonego oka.
Avatar użytkownika
OPTYKJAGA
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:08
Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Soczewka opatrunkowa

Postprzez optyczka OLA » 11 paź 2011, o 16:13

Soczewki AIROPTIX NIGHT & DAY uzyskały certyfikat FDA i znak CE dla zastosowań terapeutycznych, jako soczewki opatrunkowe po zabiegach chirurgicznych lub w niektórych schorzeniach w celu usmierzenia bólu lub przyśpieszenia gojenia.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Soczewka opatrunkowa

Postprzez pola » 14 paź 2011, o 14:04

Czy taką soczewkę można używać w przypadku, kiedy na powiece, od wewnątrz są krostki spowodowane jakąś infekcją i drażnią gałkę oczną? Mój znajomy ma coś takiego, był u okulisty, stosuje leki ale nie działają one zbyt szybko, a oko jest podrażnione.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Soczewka opatrunkowa

Postprzez LEMUR » 14 paź 2011, o 14:11

o koniecznosci stosowania soczewki opatrunkowej decyduje okulista, jego nalezy zapytac czy w danym przypadku jest mozliwosc / koniecznosc stosowania tej soczewki - nigdy nie nalezy podejmowac tej decyzji samodzielnie.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Soczewka opatrunkowa

Postprzez dzika » 15 paź 2011, o 12:54

Nie zawsze leki można stosować razem z soczewkami kontaktowymi i odwrotnie.Trzeba o to zapytać okulistę.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Soczewka opatrunkowa

Postprzez Arletta » 17 paź 2011, o 14:24

Mi zalecono takie soczewki zakupić przed blepharoplastyką - operacją powiek, genetycznie miałam opadające powieki mimo tego że jestem młodą osobą. Aplikowano mi te soczeki zaraz przed operacją a zdjęto mi je tydzień po, kiedy obrzęk wokół oczu znikł.
Arletta
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 sty 2011, o 10:45

Re: Soczewka opatrunkowa

Postprzez SpecEye » 19 paź 2011, o 14:56

Soczewki te pełnią funkcję opatrunku który zakłada się na oko a maja na celu zmniejszyć ból przy chorobach rogówki, przyspieszyć proces jej gojenia, uszczelniać rany pourazowe i pooperacyjne, chronić gałkę przed podrażnieniem, niekiedy jako opatrunek przy niektórych stanach patologicznych rogówki, wykorzystywane są także jako nośnik dla leku. Soczewka nasączona lekiem z uwagi iż ciągle i powoli go uwalnia często jest skuteczniejsza od kropli. Tak więc o konieczności jej stosowania samodzielnie lub też z udziałem leku decyduję lekarz tak jak słusznie napisali moi poprzednicy.
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: Soczewka opatrunkowa

Postprzez Sklep_Optyczny » 25 paź 2011, o 17:18

No dokładnie jak w powyższym poście. Wiemy już jaka rolę pełnią,są oczywiście nieco droższe,ale w końcu to nietypowe soczewki i kupują je tylko niektórzy.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość