Różnica między soczewkami...

Różnica między soczewkami...

Postprzez Kornelia » 29 kwi 2011, o 12:13

Witam. Noszę soczewki kontaktowe. Od zawsze w sumie używałam soczewek Johnson & Johnson Acuvue Oasys. I mam takie pytanie, ponieważ zapomniałam zrobić ich zapas i skończyły mi się a w najbliższym optyku mają soczewki ale innej firmy -Ciba- jakoś tak mówił ten optyk. Czy to jakaś różnica? Czy mogę sobie je kupić czy lepiej nie eksperymentować??
Kornelia
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 15:07

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez katherina » 29 kwi 2011, o 16:12

Ciba Vision w optymalnej wersji użytkowania czyli soczewki miesięczne na dzień z uniwersalnymi parametrami krzywizny i średnicy nie powinny robić Kornelio Tobie różnicy, chyba że używałaś innej niż uniwersalna wersja BC i Dia w tam tych soczewkach, ja też swoich klientów często przestawiałam na firmę Ciba Vision i są zadowoleni z produktów tej firmy :) Także na spokojnie spróbuj, jeśli coś będzie nie tak od razy poczujesz dyskomfort, spytaj się też u optyka czy nie ma możliwości sprzedania Ci soczewek próbnych wraz zapisaniem Ciebie na kontrolną wizytę okulistyczną po dwóch tygodniach ich użytkowania wtedy będziesz miała 100% pewności, że jest okej :)
Pozdrawiam Katherina
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez zez_ukryty » 3 maja 2011, o 11:42

Generalnie nie powinno się stosować soczewek innych niż te, które nosiliśmy. Raz dlatego, że mogą być soczewki te z innego materiału na który pacjent jest np. uczulony (nie rozpatruje tu teraz z czego jest zrobiony Johnson I Ciba). Dalej. Soczewka jednodniowa firmy X mimo takich samych parametrów nie musi być taka sama jak ta firmy Y (jedna może być bardziej sferycznego kształtu, inna podchodząca pod kształt kapelusza np i nie da rady w niej chodzić więcej niż 1h). Dalej. Co to są "uniwersalne" parametry? Tyle tu trąbimy o "indywidualności" soczewek kontaktowych. 0.1 różnicy w promieniu krzywizny może spowodować straszny dyskomfort (wiem na własnym przykładzie). Zgodzę się z przepisaniem tych soczewek próbnych. Wizyta kontrolna też ale myślę, że jeżeli będzie coś nie tak to nie więcej niż po 4rech godzinach. Więc pilnować się co do marki i parametrów. Jak nie będziemy tego pilnować u naszych pacjentów to zaczną łazić po soczewki do Rosmanna. Co oczywiście nie dyskwalifikuje próby zmiany producenta soczewek. Ale dopiero po badaniu i dopasowaniu.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez katherina » 3 maja 2011, o 15:11

Drogi zezie pytanie ... naprawdę pracując jako optyk nie posiadasz magazynu soczewek kontaktowych z uniwersalnymi parametrami BC i Dia ? Orientuję się troszkę na tym rynku i wiem z doświadczenia, że magazyn soczewek firmy X, Y, XY posiada uniwersalne takowe parametry ;) a indywidualność w ich zmianach następuję w przypadku kiedy:
1. na wizycie okulistycznej okulista stwierdzi taką konieczność
2. kiedy pacjent odczuje dyskomfort
3. kiedy po założeniu soczewki na oko posadzimy pacjenta do aparatury na której możemy sprawdzić czy średnica soczewki jest odpowiednia do oka :)
Więc jak widać "uniwersalizm" w indywidualności również ma swoje miejsce :)
Pozdrawiam Katherina :)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez zez_ukryty » 3 maja 2011, o 18:42

Posiadam magazyn soczewek kontaktowych "uniwersalnych" i tych "nie uniwersalnych" . Co nie znaczy, że te "uniwersalne" nie mają też swojego rozmiaru (i kształtu).W dodatku w różnych firmach inny. I to nie znaczy (i tu się ze mną zgodzisz), że jak ktoś będzie chciał kupić u mnie (i u Ciebie) pierwsze soczewki, to damy temu komuś "uniwersalną" od ręki. A jak ktoś nosił wcześniej to zawsze pytamy jakie. Włożyć do oka można wszystko. Zależy jeszcze z jakimi konsekwencjami ;) .

"kiedy po założeniu soczewki na oko posadzimy pacjenta do aparatury na której możemy sprawdzić czy średnica soczewki jest odpowiednia do oka" - ja osobiście robię trochę inaczej czyli dobieram refrakcję, mierzę krzywiznę, wkładam soczewkę, oglądam czy nie za ciasno/luźno, puszczam na 20 minut samopas i oglądam raz jeszcze. Dlatego zamiast puszczać pacjenta z pudełkiem "uniwersalnych" warto soczewkę i tak przymierzyć żeby kogoś nie narażać na stratę $ jak coś. Czyli dać próbną. No ale róbmy jak chcemy byle było dobrze. A teraz trzeba iść ulepić ostatniego w tym roku bałwana. Pozdro : * .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez katherina » 4 maja 2011, o 07:48

Okej zezie jak widać myślimy tymi samymi kategoriami używając innych sformułowań i stwierdzeń ale cel jest ten sam ---> dobro pacjenta :) mam nadzieję że włożyłeś bałwana do lodówki bo w przeciwnym razie nie będzie po nim dziś śladu ;) Pozdrawiam Katherina :)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez Juleczka » 22 cze 2011, o 08:05

Witam serdecznie :) ja mam takie pytanko, chce zacząć chodzi w soczewkach kontaktowych ale koleżanka mi powiedziała że mogą być jakieś przeciwwskazania do tego. Zanim pójdę na wizytę do okulistki chciałabym się dowiedzieć jakie zagrożenia, niebezpieczeństwa czy przeciwwskazania mogą nieść ze sobą soczewki.

pozdrawiam Jula
Juleczka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 cze 2011, o 08:01

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez dzika » 22 cze 2011, o 08:20

Zagrożeń jest wiele.Jedne są od strony dopasowania soczewek a druge wynikają ze złego użytkowania ich.Ale dzieki okuliście i regularnej kontroli eliminuje się zagrożenia do zera.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez Justin » 22 cze 2011, o 09:27

Przeciwskazania do stosowania soczewk kontaktowych też są dlatego niezbędna jest kontrola u okulisty. Decyzja o noszeniu soczewek powinna być świadoma i przemyślana, by podczas noszenia nie popełniać błędów odnośnie noszenia i pielęgnacji soczewek i wizyt kontrolnych.
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez Juleczka » 27 cze 2011, o 13:25

Albo mi sie wydaje albo wypowiedzi są troszkę wymijające bo nadal nie wiem jakie mogą być przeciwwskazania. Coś słyszałam że ko może wrastać w soczewke czy coś w tym stylu. Chciałabym albo to obalić albo potwierdzić. Tak wiec nie chodzi mi o samą pielęgnacje, noszenie czy wizyty tylko o anatomiczną strone oka???
Juleczka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 cze 2011, o 08:01

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron