Soczewki Night&Day

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez madam_bomba » 12 lip 2011, o 09:44

Dzięki za radę tylko kurcze problem jest taki, że ja nie mogę sobie dobrać fajnych opraw bo we wszystkich wyglądam śmiesznie. Nie wiem czy to jest kwestia tego ze jestem dość szczupła, drobna, średniego wzrostu z niższych, i urodę mam trochę romańską. Wybiorę się po prostu dzisiaj do optyka przedstawię mu cała sytuacje i może dostanę jakąś fajną wskazówkę :)) Ps. moje wyjazdy na wakacje też nigdy nie kończą się na wspomnieniach, dlatego też chce zrobić dobre wrażenie i w tym roku ;) pozdrawiam Cię Julita serdecznie i dziękuje za podpowiedź
madam_bomba
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 lip 2011, o 11:23

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez Paula Optometrysta » 12 lip 2011, o 11:04

witam. Chyba mam rozwiazanie na wasze problem:) jezeli noszone byly soczewki firmy Ciba to napewno byly to Air Optix for Astigamtism. rzeczywiscie sa to soczewki miesieczne do trybu noszenia dziennego lub przedluzonego do 6sciu nocy. Co onzacza ze mozna sporadycznie wnich spac, tylko nie mozna przekroczyc terminu 6sciu nocy. z doswiadczenia wiem ze nie kazde oko toleruje taki system noszenia. To sprawa indywidualna. Jednakze z punktu widzenia specjalisty taki sposob noszenia jest dopuszczcalny. Dobrze by jednak bylo, zeby wczesniej ustalic to ze specjalista ktory obejrzy stan oka i stwierdzi czy takie noszenie bedzie bezpieczne. I nalezy pamietac ze taki tryb jest dopusczalny ale nie zaleca sie takiego uzytkowania na codzien. mam nadzieje ze pomoglam.:) milych wakacji:)
a i jeszce jedno. nalezy pamietac ze wsoczewkach kontaktowych tylko jednodniowych mozna sie kapac( rozne kapieliska) i nalezy potem zdjac i wyrzucic soczeweki) nie nalezy zarzywac kapieli wodnych w soczewkach dluzszego czasu noseznia gdyz jest to niebezbieczne i grozi powaznym i bardzo bolesnym zakazeniem.- to tak dla przestrogi:)
Paula Optometrysta
 
Posty: 53
Dołączył(a): 29 kwi 2011, o 08:31

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez Julita » 12 lip 2011, o 14:10

Ooo...a mnie optyk nie poinformował o możliwości "awaryjnego" spania w moich soczewkach. Ale dobrze wiedzieć na przyszłość, chociaż ja i tak chyba postaram się nie ryzykować-w końcu oczy ma się tylko jedne:) pozdrawiam
Julita
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 lip 2011, o 13:13

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez MARK » 12 lip 2011, o 15:03

Szkoda że firma Ciba ma soczewki noc i dzień ale tylko do sferycznej wady.Mam nadzieje,że z postępem technologiczny,Ci którzy noszą cylindry mogli będą skorzystać też z takiej oferty w przyszłości :)
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez madam_bomba » 13 lip 2011, o 15:38

Bardzo dziękuję, za cenne wskazówki i pomoc w rozwiązaniu problemu. Postaram się zrobić tak żeby było dobrze i tak jak napisał nam MARK apel do CIBY VISION żeby wzięli pod uwagę osoby z astygmatyzmem ;) Jeżeli coś takiego wyjdzie na rynek to jestem waszą pierwszą chętną klientką która zakupi sobie takie soczewki ;)) serdecznie pozdrawiam
madam_bomba
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 lip 2011, o 11:23

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez Piotr » 7 sty 2014, o 11:50

Czy oddziały okulistyczne na których wykonywane są operacje zaćmy maja na stanie oddziału soczewki opatrunkowe czy trzeba je dokupić? Kto i kiedy w takich sytuacjach decyduje o tym jaka jest potrzebna soczewka i z jakimi parametrami?
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez Bartosz » 21 sty 2014, o 15:29

Skoro to soczewka opatrunkowa to w moim przekonaniu oddział powinien byc w takie zabezpieczony, ale znajac zycie i zadłużenie służby zdrowia lepiej upewnic sie przez zabiegami
Bartosz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 14:00

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez Lenka » 30 sty 2014, o 15:17

myślę ze lekarze w razie braku takich soczewek na stanie magazynu szpitala powinni informować, że należy zakupić soczewki o konkretnych parametrach.
Lenka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 09:01

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez Nela » 6 lut 2014, o 16:10

a ktoś sie orientuje icze czasu sie nosi taka soczewkę, jeśli ona służy tylko jako opatrunek?
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez Magdalena12 » 12 lut 2014, o 14:52

Nela napisał(a):a ktoś sie orientuje icze czasu sie nosi taka soczewkę, jeśli ona służy tylko jako opatrunek?


maksymaln y czas użytkowania takich soczewek to miesiac, ale w przypadku opatrunku, to zapewne w zalezności od potrzeby
Magdalena12
 
Posty: 91
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 10:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron