Soczewki Night&Day

Soczewki Night&Day

Postprzez A.M. » 21 gru 2010, o 16:50

Czyk ktoś używa soczewki Optix na dzień i noc? Trochę się obawiam czy nie są szkodliwe dla oczu? Marzą mi się te soczewki ale mam wątpliwości.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez katherina » 21 gru 2010, o 17:01

postaram się pomóc, ale najpierw musisz odpowiedzieć na kilka istotnych pytań:
1. Ile masz lat?
2. Jak długo używasz soczewek kontaktowych?
3. Kiedy ostatni raz byłaś oraz jak często bywasz u okulisty?
4. Jaki tryb życia i pracy wykonujesz oraz w jakich warunkach?
Uzyskanie odpowiedzi na te pytania umożliwi mi pomoc Tobie :)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez A.M. » 23 gru 2010, o 12:35

Mam 35 lat, soczewek używam czasami, ale nielubie zakładania i zdejmowania. Okulistę odzwiedzam co ok. 2-3lata.Pracuję w sklepie. Chciałabym zacząć nosić te soczewki na noc i dzień. Czy powinnam udać się najpierw do okulisty?
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez katherina » 23 gru 2010, o 16:08

Po pierwsze wizyta okulistyczna najlepiej jak by gabinet znajdował się w salonie optycznym, wtedy jest i kompleksowość i płynny zarówno dostęp jak i przepływ informacji między Tobą- okulistą - optykiem, kolejna sprawa to częstotliwość wizyt okulistycznych, wizyty te przy takim trybie użytkowania soczewek powinny odbywać się co trzy miesiące, aby zapobiec wszelkim zmianom jakie mogą zachodzić w oku, po wypełnieniu i przestrzeganiu wyżej wymienionych rzeczy, użytkowanie soczewki może być ciągłe w trybie Night&Day ale i tu UWAGA!!! raz w tygodniu trzeba wyjąć soczewki z oka odbiałczyć je w odpowiednim do tego płynie i spokojnie nie powinno się nic dziać z okiem...
Uwagi co do stosowania!!!
1. Brak jakichkolwiek przeciwwskazań ze strony okulisty.
2. Przestrzeganie systematyczności wizyt oraz nie przenoszenie soczewek.
3. Nawilżanie oka kroplami.( odpowiednimi do soczewek kontaktowych).
4. Awaryjne okulary!!!
5. Higiena użytkowania!!!
Mam nadzieję, że pomogłam :) Pozdrawiam Katherina
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez portmanowa » 27 gru 2010, o 13:17

hej Katherina. Mam problem widzę,że Ty znasz się na soczewkach. Mam po raz pierwszy użytkować soczewki, co powinnam z nimi zrobić, jak je założyć, kiedy zdjąć? Pomocy sama nie wiem!!!!! :o
portmanowa
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 13:13

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez motyl » 27 gru 2010, o 13:46

Ej portmanowa, widzę, że naprawdę wcześniej nie miałaś do czynienia z soczewkami, musisz udać się do dobrego optyka, tam na pewno pokażą ci co się robi z soczewkami. Pozdrawiam MOTYL
motyl
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 13:43

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez agutek » 27 gru 2010, o 14:24

Zgadzam się grunt to trafić na dobrego optyka no i okulistę mi się udało w moim małym miasteczku znalazłam profesjonalny salon gdzie dobrali mi moce soczewek kontaktowych wytłumaczyli co i jak - nauczyli zakładać i zdejmować - i tu było wesoło nie byłam najłatwiejszym uczniem ale się udało potem miałam kontrolę i teraz jestem pod stałą opieką jak się coś dzieje to wiem gdzie mam się udać :D
wam również życzę powodzenia w szukaniu zaufanego dobrego optyka
agutek
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 10:25

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez portmanowa » 27 gru 2010, o 16:04

Co do tej pomocy optycznej,to nie byłabym taka pewna.Jakiś czas temu udałam się do VE w prośbie o udzielenie jakichkolwiek informacji na temat soczewek i niestety zostałam (delikatnie mówiąc) odesłana z kwitkiem :( ,uzyskałam tylko pobieżne informacje, a w momencie gdy zapytałam o naukę zakładania soczewek, popatrzyli na mnie jak na wariatkę i kazali udać się z tym do okulisty,bo rzekomo ich personel nie jest w tym celu przeszkolony!
portmanowa
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 13:13

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez motyl » 27 gru 2010, o 16:22

Hej Portmanowa:) skądś znam taką sytuację;) ja miałam to szczęście, że koleżanka poleciła mi optyka u nas w okolicy. Poszłam tam pełna obaw ale lepszej pomocy nie mogłam się spodziewać. Panie wytłumaczyły mi wszystko krok po kroku, pokazały jak się zakłada i zdejmuje soczewki. Miałam także zajęcia praktyczne:) w tym miejscu chciałabym podziękować za cierpliwość bo byłam ciężkim pacjentem-ogólny lęk związany ze zbliżaniem się palca do mojej gałki ocznej;) Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia
motyl
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 13:43

Re: Soczewki Night&Day

Postprzez agutek » 27 gru 2010, o 16:37

no to źle trafiłaś :( ja już przerobiłam tego typu sklepy i nauczyłam się że nie ma co korzystać z usług sieciówek fakt można załatwić swoje sprawy szybko ale no właśnie pozostaje to "ale" i ja już też się nacięłam i znam to ... ale ... więc od tamtej pory stawiam na małych optyków
agutek
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 10:25

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości