kontrola soczewek

Re: kontrola soczewek

Postprzez ALICJA NOWAK » 4 lis 2019, o 14:55

Radze iśc tam, gdzie dobieraja soczewki kontaktowe, a nie tylko wypisuja recepty. okulista powinien nie tylko doprac korekcję soczewek ale przede wzystkim ocenic jak ktos w nich widzi i jak ta soczewka lezy. to jest podstawa w doborze szkieł kontaktowych, przy okazji jest nauka zakładania/ zdejmowania i caly instruktaz. zapisujac sie na badanie zapytaj wprost. i nie noś nic co nie bylo sprawdzone na oku.

Ja osobiście bym odradzała sk na wczasy w ciepłe kraje- a to dlatego, że leżąc na plaży często chcemy iść sie popluskac w wodzie, a wtedy soczewki odpadają.
ALICJA NOWAK
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 maja 2018, o 12:01

Re: kontrola soczewek

Postprzez ViolaW08 » 6 lis 2019, o 09:36

Żeby popluskać się w wodzie nawet w ciepłych krajach soczewki odpadają? Dlaczego? Ja trzy razy w tyg chodzę na basen w SOCZEWKACH!!! Nie wyobrażam sobie basenu, jeziora itp w okularach tylko i wyłącznie w soczewkach! Co do lekarza okulisty to ja również proponuje go zmienić. Moja pierwsza wizyta i tu wspomnę ,że u dr Wasilczuka przebiegała tak: Pierwsza wizyta to pełne badanie i dobór soczewek,nauka ich nakładania,pełen zakres wiedzy na temat ich higieny oraz darmowe miesięczne próbne soczewki kontaktowe po nałożeniu sprawdzone czy dobrze leżą. Za dwa tyg kolejna wizyta -dodam,że darmowa,sprawdzająca czy dobrze w nich widzę, czy nie przeszkadzają itd.....Kolejna miałam wizytę wyznaczoną za 6mc. Teraz chodzę systematycznie, kupuję sprawdzone soczewki w salonie chociaż niektórzy powiedzą,że drożej- ale mój wzrok jest ważniejszy niż kilka groszy przebitki. Jeżeli jeszcze ktoś ma problem z okulistą i doborem soczewek a jest z okolic Suwałk to podaję namiary Kościuszki 110 lub na stronie http://www.suwalki.optyczny.pl-fajne promocje. Albo piszcie to wam jeszcze odp jeżeli macie jeszcze jakieś pytania. Pozdrawiam.
ViolaW08
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lis 2018, o 10:20

Re: kontrola soczewek

Postprzez 039Igrz » 7 lis 2019, o 12:29

Dzień dobry. A czy wyżej wspomniany okulista przyjmuje również dzieci i bada pod względem doboru okularów czy tylko soczewki?
039Igrz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 lis 2018, o 11:51

Re: kontrola soczewek

Postprzez ViolaW08 » 8 lis 2019, o 15:44

Dr.Wasilczuk przyjmuje na Kościuszki 110 w Suwałkach i nie tylko bada pod względem soczewek ale również pod względem doboru okularów dla dzieci,dorosłych a z tego co wiem to też badania kierowców. Więc śmiało możesz dzwonić i pytać na stronie tego salonu sa podane wszystkie informacje i telefon kontaktowy.
ViolaW08
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lis 2018, o 10:20

Re: kontrola soczewek

Postprzez Masza » 8 lis 2019, o 16:31

Viola z tego co się orientuję to miesięczne soczewki odpadaja jeśli chodzi o basen.
Masza
 
Posty: 13
Dołączył(a): 25 kwi 2018, o 15:09

Re: kontrola soczewek

Postprzez ViolaW08 » 13 lis 2019, o 10:09

Hej Masza. Miesięczne soczewki owszem nie do końca zdają egzamin ale mi chodziło,że noszę miesięczne na codzień a na basen używam tylko i wyłącznie jednodniowych dla większej higieny oczu. Po za tym są wygodniejsze w użyciu,gdyż po basenie lub imprezie .....po prostu ściągamy i wyrzucamy i nawet jak się przerwie-co czasami się zdarza najlepszym spokojnie ja wyrzucamy i problem z głowy.
ViolaW08
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lis 2018, o 10:20

Poprzednia strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron